SportTV má technické problémy s přenosy KHL

Sportovní kanály Sport1 a Sport2 se potýkají s technickými problémy u přenosů z hokejové KHL. Ani čtvrtý letošní přenos KHL z vlastní produkce skupiny SportTV se neobešel bez viditelných chyb.

hokej-pozadi-651

Kanály Sport1 a Sport2 zajišťují produkci přenosů z KHL ve vlastní režii

Skupina SportTV ve vlastní režii produkuje přímé přenosy z domácích zápasů hokejového Slovana Bratislava v KHL. Předtím zajišťovala i výrobu přenosů z utkání klubu HC Lev Praha, ten ale před rokem pozastavil svou činnost a do dalších sezon KHL se nepřihlásil. Kanály Sport1 a Sport2 si však vysílací práva ponechaly a nyní přináší atraktivní zápasy alespoň ze Slovenska.

Letos se však ve vysílání objevují technické problémy. Ani jeden ze čtyř dosavadních přenosů Slovanu Bratislava se neobešel bez viditelných chyb. V prvním zápase vůbec nefungovala nová grafika, která se v KHL mění každý rok. SportTV část zápasu vysílala úplně bez grafické identifikace takže diváci vůbec neměli přehled o tom, jaký je čas. V určitých fázích utkání se sice grafika objevila, čas ale vůbec nekorespondoval s realitou a mnohdy běžel i v době přerušení.

Hokejový zápas bez grafiky a se špatným zvukem

Technické problémy se opakovaly i ve druhém zápase. SportTV je vyřešil tak, že do vysílání nasadil původní grafický vizuál ještě z předchozí sezony a třetí přenos tak proběhl v pořádku. Měl však nižší obrazovou kvalitu a zdálo se, že je produkován pouze ve standardním rozlišení. Do HD rozlišení tak byl obraz zřejmě přepočítáván.

V rámci dnešního čtvrtého přenosu ale nefunguje vůbec nic. Zvuk a obraz není synchrónní, zvuk je o jednu až dvě vteřiny „rychlejší“ a navíc má výpadky. Grafika se v zhruba 30 minutách přenosu neobjevila vůbec. Diváci tak neviděli prakticky žádné titulky, nemohli si přečíst základní sestavy a tradičně chyběl i údaj o čase a skóre zápasu. Komentátor zápasu jakoby vůbec nevěděl o těchto problémech, jelikož čas ani skóre prakticky nezmínil.

Sport1 a Sport2 mají v KHL dobrou pověst, přenosy obvykle zvládají nadstandardně

Problémy se podařilo vyřešit až ve druhé polovině první třetiny. Grafika se následně zobrazovala korektně, problémy s výpadkem a synchronizací zvuku však pokračovaly.

AKTUALIZACE 18:10: Problémy s grafikou se projevily i v průběhu druhé třetiny. Grafika buďto zobrazovala nekorektní čas nebo dokonce i špatný stav.

Skupina SportTV v předchozích letech produkovala vlastní přenosy na vysoké úrovni. Od vedení hokejové ligy KHL dokonce získala ocenění za nejlepší produkční společnost v rámci ruské ligy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,