SportTV potvrdil vysílání španělské La Ligy v Maďarsku, český trh stále čeká

Provozovatel sportovních kanálů Sport1 a Sport2 potvrdil vysílání španělské fotbalové La Ligy v Maďarsku. Nicméně držitel práv pro český a slovenský trh stále nebyl potvrzen. Soutěž i zde v posledních letech vysílal SportTV.

Atraktivitu španělské ligy výrazně zvyšuje souboj El Clasico mezi FC Barcelona a Real Madrid

Atraktivitu španělské ligy výrazně zvyšuje souboj El Clasico mezi FC Barcelona a Real Madrid

Na klíčovém maďarském trhu získal SportTV řadu důležitých práv

O zisku práv pro maďarský trh informoval web Parabola.cz. SportTV bude v Maďarsku vysílat řadu klíčových přenosů včetně zápasů fotbalové Ligy mistrů. Oznámení práv k La Lize pouze pro maďarský trh je poměrně překvapivé, jelikož provozovatel těchto stanic obvykle ohlašuje akvizici významných soutěží pro všechny trhy najednou. Jelikož nyní je potvrzen pouze balík práv pro Maďarsko, může to znamenat, že na českém a slovenském trhu už SportTV španělskou ligu vysílat nebude.

Podle dostupných informací jsou jednání ohledně španělské nejvyšší soutěže pro český a slovenský trh i nadále v běhu. SportTV zůstává jedinou skupinou, která oficiálně a otevřeně potvrdila svůj zájem pokračovat ve vysílání La Ligy. Zástupci Digi sportu na přímý dotaz RadioTV.cz svůj zájem nepotvrdili ani nevyvrátili, a nová televize O2 Sport se ve svých programových plánech o španělské lize nezmiňuje.

Mají vůbec kanály Sport1 a Sport2 prostor ve vysílání pro další dlouhodobou soutěž?

Možný konec La Ligy na kanálech Sport1 a Sport2 může naznačovat i fakt, že provozovatel těchto stanic nedávno akvizoval francouzskou Ligue 1 a italskou Serie A TIM. Navíc hodlá pokračovat ve vysílání nizozemské Eredivisie a k tomu získal i hokejovou Ligu mistrů. Programovou prioritou i nadále zůstává hokejová KHL, jelikož ta bude mít i v další sezoně slovenské zastoupení. Klub Slovan Bratislava navzdory finančním problémům v soutěži pokračuje. Pokud by ji opustil, znamenalo by to i přehodnocení vysílání této soutěže na obrazovckách SportTV.

Naproti tomu má konkurenční DIGI Sport mnohem víc prostoru na svých kanálech. Jelikož už nebude vysílat italskou Serii A TIM ani francouzskou Ligue 1 (tyto dvě soutěže se přesouvají právě na SportTV), je logické, že se hodlá do poslední chvíle ucházet o španělskou soutěž, aby měl chybějící přenosy čím nahradit. DIGI Sport sice ohlásil zisk práv ke skotské Premier league, španělská La Liga by ale byla mnohem atraktivnější.

Nejvyšší španělská fotbalová soutěž startuje svou další sezonu 21. srpna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,