Sportovní televize 213 ještě přes satelit vysílá, prakticky si ji ale nenaladíte

Sportovní televize 213 čelí řízení o odnětí licence. Pokud vysílá tak pouze v kabelových sítích. Ze satelitních služeb ji přenáší pouze operátor Pantelio, který ji ale neposkytuje běžným divákům pro individuální příjem.

Televize 213 startovala 1. října 2016. Po 15 měsících pomalu končí. Pokud se na trhu udrží tak zřejmě s novým majitelem a novou vysílací licencí. Ilustrační screenshot

Televize 213 startovala 1. října 2016. Po 15 měsících pomalu končí. Pokud se na trhu udrží tak zřejmě s novým majitelem a novou vysílací licencí. Ilustrační screenshot

Volně dostupnou stanici vyřadil Skylink i Slovak Telekom

Bezplatně dostupná sportovní televize v předchozích týdnech skončila ve Skylinku a ze svých satelitních služeb ji vyřadil i Slovak Telekom. Stanice byla na satelitu k dispozici v režimu FTA, tedy bez nutnosti dekódovací karty a bez poplatků. Díky tomu ji mohli legálně sledovat i diváci v České republice a v Evropě.

Nyní už je TV 213 přes satelit dostupná pouze v kódovaném režimu v rámci služby Pantelio na běloruském satelitu Belintersat 1 (51,5 st. východně). Program 213 je zde poskytován ve standardním rozlišení a kryptován systémem PanAccess. Píše o tom web Parabola.cz.

Služba Pantelio momentálně není určena pro běžné diváky

V praxi si ale tuto televizi nenaladíte, jelikož služba Pantelio ji neposkytuje běžným divákům pro individuální příjem. Jde o satelitní platformu určenou pro jiné komerční společnosti, které mohou jednotlivé programy nabízet svým klientům pod vlastním jménem.

Legálně si tedy programovou nabídku Pantelio naladíte pouze tak, že oslovíte některého z menších operátorů, kteří mají s provozovatelem služby smlouvu a mohou vám zajistit autorizovaný přijímač.

Pokud ovšem máte zájem sledovat televizi 213 jinými cestami, je k dispozici u vybraných kabelových operátorů a přes internet. Program ale může být nedostupný jelikož televize momentálně čeká na rozhodnutí ohledně své vysílací licence.

Televize 213 startovala 1. října 2016.Pokud se na trhu udrží tak zřejmě až s novým majitelem, který případně požádá o novou vysílací licenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .