Majitel Skylinku byl nucen vyřadit z nabídky Travel Channel, Fine Living i Food Network

Provozovatel satelitních platforem Skylink, CanalDigitaal nebo TV Vlaanderen byl nucen stáhnout ze svých nabídek programy Travel Channel, Fine Living i Food Network. Diváci na programových pozicích těchto tří kanálů vidí oznam o ukončení distribuce ve čtyřech jazycích.

Oznam na programových pozicích Travel Channel , Fine Living a Food Network u operátora M7 Group, vlastníka služby Skylink. Screenshot RadioTV.cz

Oznam na programových pozicích Travel Channel , Fine Living a Food Network u operátora M7 Group, vlastníka služby Skylink. Screenshot RadioTV.cz

Operátor tento krok zdůvodnil ukončením smlouvy s vysílatelem. Nicméně včera došlo k zařazení stanic iConcerts HD a C Music TV, které se časově krylo právě s vyřazením tří lifestylových programů.

Editor webu Digitální rádio Lukáš Polák informoval o tom, že vlastník tří zmíněných programů vyměnil distribuční satelit a své programy nyní primárně distribuuje přes Hotbird. Vlastník Skylinku a dalších satelitních služeb se nedokázal se Scripps domluvit na dalších podmínkách distribuce a nakonec se rozhodl programy úplně vyřadit.

Alternativou k tomuto kroku mohlo být zachování programů v nabídce přes distribuci na vlastní náklady.

M7 Group avizuje náhradu za tři vyřazené programy, kterou prozatím blíže nekonkretizoval. Včerejší zařazení dvou hudebních stanic tak nemusí být posledním rozšířením nabídky v tomto měsíci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .