Sportovní televize 213 už nevysílá ani na druhé nejžádanější satelitní pozici

Nekódovaná slovenská sportovní televize 213 přinášela přenosy z nejvyšších soutěží na Slovensku. Před začátkem sezony vysílala i přátelská utkání klubů z hokejové KHL nebo české Tipsport extraligy.

Informační obrazovka na programové pozici 213 na Thor 6 (0,8 západně). Screenshot RadioTV

Informační obrazovka na programové pozici 213 na Thor 6 (0,8 západně). Screenshot RadioTV

Obsahově poměrně atraktivní stanice původně vysílala v SD rozlišení na pozici 0,8 st. západně na Thor 6. Zde ji distribuoval operátor Slovak Telekom primárně pro klienty svých satelitních služeb Magio SAT a DIGI SK.

Vyřazení televize potvrdil sám operátor Slovak Telekom prostřednictvím informační obrazovky na bývalé programové pozici televize 213 (viz screenshot).

Ilustrační foto Shutterstock.com

DIGI TV prodloužila slevovou akci až do konce ledna

Provozovatel satelitní a internetové televizní služby DIGI TV oznámil pokračování akce Zima zadarmo i v průběhu ledna. Pro potenciální klienty to znamená čtyři měsice sledování kompletní nabídky zdarma s předpokladem vázanosti.

....

Sportovní stanice 213 vysílala bez kódování a byla tedy legálně k dispozici všem satelitním divákům na předmětné pozici. Mohli ji tedy sledovat i sportovní fanoušci v České republice.

Vysílání televize by mělo i nadále pokračovat u kabelových nebo IPTV operátorů. Svým divákům tuto televizi nabízela například platforma O2 TV.

Pro českého rekreačního diváka programová nabídka televize 213 nemusela být atraktivní. Přenosy ze Slovenska však mohli ocenit sázející, jelikož volných sportovních programů není na satelitu mnoho.

Televize 213 před několika týdny přerušila vysílání i na pozici 23,5 st. východně, kde ji mohli sledovat klienti Skylinku, a kde byla dostupná v HD rozlišení.. Volné vysílání rovněž zasahovalo i diváky dalších satelitních služeb v Evropě.

Po určitou dobu stanice 213 působila i na pozici 51,5 st. východně v rámci služby Pantellio, kde byla dostupná volně dokonce v Ultra HD rozlišení. Zda je toto vysílání ještě aktivní se nám nepodařilo ověřit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .