Španělská La Liga startuje na programech Digi sport už v pátek

Nové programy Digi sport 3 a Digi sport 4, které budou vysílat přenosy španělské fotbalové La Ligy i pro české diváky, budou zpřístupněny v pátek. Prvním zápasem, který čeští diváci uvidí, bude souboj Sporting de Gijón – Rayon Vallecano.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

DIGI TV vyřadila kanály Mňam TV a TV8, nahradila je novými Digi sporty

Server Parabola.cz informuje, že programové pozice vyhrazené pro nové kanály Digi Sport 3 HD a Digi Sport 4 SD jsou již v provozu, nicméně samotné vysílání zatím není dostupné. Vlastní vysílání bude spuštěno v pátek 12.2.2016. Kanál Digi Sport 3 CZ HD je umístěn na programové pozici 25, Digi Sport 4 CZ SD na pozici 26, připomíná web Parabola.cz.

AKTUALIZACE 15:10 – Zařazení nových kanálů Digi sport k pátečnímu dni potvrdila už přímo v tiskové zprávě skupina DIGI CZ. Mediální zástupkyně skupiny Linda Rakytková uvedla, že v souvislosti se zařazením dvou kanálů Digi sport dochází k optimalizaci kapacity, čehož výsledkem je vyřazení stanic Mňam TV a TV8 z nabídky platformy Nová DIGI CZ.

La Liga přichází na český trh s výrazným zpožděním

Nejvyšší španělská fotbalová soutěž La Liga původně odstartovala tuto sezonu bez českých televizí. Před rokem byla k dispozici na sportovních kanálech Sport 1 a Sport 2. Od této sezony však práva nevlastnila žádná česká televizní společnost.

Zápasy přitom mohli někteří diváci sledovat na maďarské verzi stanic Sport 1 a Sport 2. Část diváků ladila i slovenskou stanici DajTo. Nyní s příchodem dalších dvou kanálů Digi sportu na český trh je tento problém vyřešen a diváci už nemusí pro sledování přenosů z La Ligy využívat karty zahraničních satelitních služeb.

Živé přenosy z La Ligy dlouhodobě nabízejí i weby sázkových kanceláří

Přenosy španělské nejvyšší soutěže lze legálně sledovat i přes internet na webech většiny dostupných sázkových kanceláří. Podmínkou sledování přenosů je registrace a určitá minimální aktivita v oblasti sázení, což může část případných diváků odradit. V případě, že nehodláte sázet, doporučujeme sledování fotbalu spíš přes satelit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .