Soud rozhodl. Skylink musí začerňovat přenosy, na které má exkluzivní práva O2 TV

Městský soud v Praze rozhodl, že satelitní služba Skylink nesmí vysílat zápasy fotbalové ligy UEFA Champions League, na které má exkluzivní práva konkurenční IPTV platforma O2 TV. Jde o první závazné soudní rozhodnutí v této věci.

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Operátoři placené televize si hlídají exkluzivitu

Operátoři placené kabelové a satelitní televize začerňují vysílání některých přenosů Ligy mistrů na žádost O2 již od loňského podzimu. Prozatím tak činili na základě předběžného opatření soudu, které operátorům přikazovalo začerňovat vysílání zahraničních stanic (především Slovenské televize, rakouské ORF a německých stanic ZDF a ARD), pokud se v jejich vysílání objevily zápasy, které může v ČR exkluzivně přenášet O2 TV.

O rozhodnutí soudu informoval Aleš Borovan na svém webu Borovan.cz. Zdůraznil, že až nyní ale jde o závazné rozhodnutí soudu, které může mít vliv i na spory s dalšími operátory – UPC a freeSAT.

Začernění nežádoucích přenosů začala vyžadovat Nova i DIGI CZ

Začerňování přenosů – tzv. „blackouts“ se následně stalo poměrně běžnou záležitostí. Svých práv se začala domáhat i skupina Nova, která má práva k vysílání zápasů UEFA Europa League a žádala začernit vysílání Slovenské televize.

Satelitní platforma freeSAT preventivně zablokovala i programy maďarských mutací sportovních televizí Sport1, Sport2, SportM nebo M4 Sport, které byly dlouhodobě dostupné i na českých a slovenských kartách freeSAT. Ve vysílání těchto kanálů se totiž objevují nejen přenosy UEFA Champions league, ale i zápasy španělské La Ligy, které může v České republice přenášet pouze služba DIGI CZ.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .