Nová technologie má za cíl blokovat nelegální sportovní přenosy na webu

Pokud patříte mezi ty, kdo sledují nelegální sportovní streamy na internetu, můžete mít v nejbližších letech problém. V dohledné době by se mohla na trhu objevit nová technologie, která umí nelegální streamy identifikovat a zablokovat. Celý systém funguje automaticky, aniž by bylo nutné je kamkoliv nahlašovat.

Ilustrační foto Thinkstockphotos.com

Ilustrační foto Thinkstockphotos.com

Podobnou technologii využívají placené fotobanky

Identifikace streamu by měla probíhat přes skryté vodoznaky. Podobnou technologii využívají například i fotobanky k identifikaci nelegálních kopií porušujících autorská práva. Technologická společnost CISCO na svém blogu oznámila, že díky nové technologii bude její systém schopen pružně reagovat a nebude spoléhat na nahlašování závadného obsahu ze strany třetích stran.

Pokud by se podobnou technologii skutečně podařilo nasadit do standardního provozu, mohlo by to znamenat konec službám a katalogům jako je Streamhunter, Batman stream a další podobné stránky. Právě zde se objevují odkazy na různé nelegální streamy sportovních přenosů, které jsou obaleny kontextovou reklamou.

Vedle nelegálních stránek ale existuje i několik legálních možností, jak se dostat k jinak nedostupnému obsahu. Jednou z cest je předplatné internetové televize ze zahraničí. Pokud si uživatel zaplatí legální předplatné a obejde geoblokaci, může se tímto způsobem dostat k obsahu, který by jinak mohl být blokován.

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. lukr01

  Dobrý den, píšete, že lze legálně tím, že zaplatí. Pak musí obejít geolokaci (to už legální není) . A zkuste si legálně zaplatit třeba Amazon Prime v Německu. Nemáte německou adresu bydliště a německé číslo účtu? (Nebo rakouské, švýcarské) máte smůlu! Jste diskriminován z důvodu národnosti a bydliště, leč, jak mi sdělila naše fundovaná ombudsmanka paní Šabatová- tento důvod diskriminace není uzákoněm. Musíte být Cikán nebo těhotná žena, samoživitelka, pak možná budete diskriminován! A společný mediální evropský prostor? Pouze sliby jako celá EU! Ať žije Čínská lidově demokratická strana! Ať žije Alliexpress. Mám kartu na IPTV za 65 USD s ca 1200 programy na celý rok! A OSA, Šabatová i EU mi můžou….-:))

  1. juko

   Řekl bych, že pokud si zaplatíte legální předplatné některé zahraniční aplikace, tak své peníze posíláte oficiálnímu operátorovi a ten je odvádí placeným stanicím – tudíž nikoho nepoškozujete. Na druhou stranu bych se vsadil, že z těch 65 USD, které jste zaplatil za IPTV z Číny, neuvidí oficiální provozovatelé ani cent… to jen ukazuje, že geoblokace je kontraproduktivní – divák si cestu vždycky najde.

 2. lukr01

  Plně s Vámi souhlasím, ale já platit chci, ale nedostanu se při objednávce přes místo bydliště, ani po zadání karty se nedostanu dál, pozná to český účet! Proč jsem tedy omezován? V tom případě rád zaplatím činskému obchodu, byť je to nelegální a autor z toho neuvidí nic. Ale to mně v tomto případě fakt nemrzí! Ať se tedy dohodnou autoři a vysílatelé. Ano geoblokace je vysoce kontraproduktivní! Ale obávám se, že my dva to nevyřešíme. Mimochodem ze SkyTickets.de mi ještě ani neodpověděli-:) Dovolili by si to v Německu?-:) Jinak Vás zdravím, pane Koiši! DZ už neplatím, už se to nedá, opisují od Vás a pana Poláka a když náhodou něco vyplodí…..

  1. juko

   Máte pravdu, my dva to nevyřešíme, ale můžem na to alespoň upozorňovat :-) Velice si vážím například pana Otakara Schöna, jenž na stránkách iHnedu neváhá publikovat srozumitelně psané návody, jak geoblokaci obejít. A sám se čas od času snažím upozornit na absurdnost geoblokace, bohužel to není čtenářsky zas tak populární téma. Jinak, samotná geoblokace ale není jediný problém. Větší problém vidím právě v tom, co píšete Vy, že když už si něco aktivně objednáváte, nepustí Vás to mnohdy dál jen proto, že máte český účet. Nebo že Vás nutí si k některým službám pořizovat jednoúčelový set top box. Na druhou stranu, situace se postupně zlepšuje. Některé firmy už pochopily, že nemá smysl vzdorovat a připravovat se o příjmy a zavedly systém předplatného bez dlouhodobých smluv. U nás to měl kdysi freeSAT, nyní na podobném modelu funguje O2 TV. V zahraničí vím o nC+ v Polsku nebo SKY v Itálii. A tak nějak naivně doufám, že se to rozšíří i do jiných zemí a za nějaký čas si budu moci legálně objednat jakoukoliv zahraniční službu formou předplatného.
   Jinak moc děkuji za pozdrav, velice si vážím Vašeho hodnocení :-)

 3. lukr01

  Dobrý den, Juraji díky za zajímavý tip, rád si přeštu něco o této problematice, takže kouknu na iHned a zase, rád zaplatím, když to stojí za to.(Všímáte si lehkého šťouchnutí ohledně DZ? -:)) U free Sat mi majitel domu nepovilil dát na barák parabolu, O2se vydala dobrou cestou. Asi jsem Vám to už psal, mě se asi zázrakem podařilo předplatit si Zatoo TV ve Švýcarsku, sice za použití firemní švýcarské adresy, ale platím z ČR a jde to. Teď zvedli předplatné ze 65,- CHF/rok na 95,- CHFúrok, ale funguje to bezvadně, i v HD. Taky jenom pro Švýcary, Němce a částečně i pro Rakousko a další země. Jsou tam pakety Pink (Srbsko), Polsat, Turecko. Ale to asi znáte.
  A věřte, že hodnotit něco, co je zajímavé, odborně napsané a aktuální, to jde samo! Děkuju moc za Vaši práci a za Váš web! Mějte se hezky! A: Nás nedostanou! -:)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .