Slovenský operátor Orange se přiblížil ke spuštění své satelitní služby

Telekomunikační operátor Orange je již krůček od spuštění nové satelitní služby na Slovensku, kde hodlá nabízet exkluzivní sportovní obsah včetně fotbalové Ligy mistrů a české i slovenské nejvyšší soutěže, která v obou zemích nese název Fortuna liga.

Logo kanálu Orange Sport – na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

Logo kanálu Orange Sport – na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

Pro tyto účely si Orange pronajal dva transpondéry na zmíněné družici Eutelsat 16A na pozici 16 st. východně, kde působí i platformy AntikSat a Flix. Orange bude mít k dispozici kapacitu pro své programy přímo pod vlastní značkou jako provider „Orange TV“. Píše o tom web Parabola.cz.

Orange nabídne divákům vedle běžných placených stanic i čtyři exkluzivní programy Orange Sport, které nebudou dostupné u žádného jiného pay-tv operátora. Technicky bude tyto programy provozovat česká společnost O2 TV, která pro ně už získala vysílací licence. O2 přeprodala Orangu vysílací práva na Ligu mistrů a další soutěže, které nabízí ve svém programu.

Díky tomu budou moci diváci Orange sport sledovat i přenosy z české hokejové Tipsport extraligy a fotbalové FORTUNA:LIGY. Tyto přenosy bude Orangu poskytovat O2 TV, která je přímo produkuje. Orange si pro své diváky zajistí produkci dalších přenosů – získal například práva na slovenskou fotbalovou Fortuna ligu, kde nabídne minimálně jeden zápas z každého kola.

Slovenští diváci měli v předchozích dvou sezonách k dispozici i volně dostupný satelitní program TV 213, který přinášel přenosy z řady slovenských soutěží včetně nejvyšší hokejové a fotbalové ligy. Tato televize ale z ekonomických důvodů skončila. Její náhradou měla být stanice Šport+, která krátce poté získala vysílací licenci. Své vysílání zatím nezahájila.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .