Slovenskou veřejnoprávní instituci čekají další změny, registruje si nové názvy

rtv_rtvsUDÁLOST TÝDNE Rozhlas a televize Slovenska se připravuje na mnohé zásadní změny, od září zkrátí hlavní zpravodajskou relaci na pouhých 15 minut. Po delší době však přichází s několika novinkami v programu. V pátek jsme se dozvěděli, že dosavadní logo RTVS zanikne. Stejný osud možná čeká i názvy okruhů.

Zprávy mají být atraktivnější a s kratší stopáží

První změny ve zpravodajství se na Slovenské televizi odehrají už v září, hlavní relace Správy STV dostane menší prostor, místo dosavadních 22 minut má mít délku pouhých 15 minut. „V tomto případě zkrácení o sedm minut nebude znamenat snížení počtu informací, ale jejich vyšší dynamiku a lepší a kvalitnější zpracování„, uvedl pro slovenský server Stratégie ONLINE svůj postoj programový ředitel Ľuboš Machaj. Nadále bude pokračovat regionální blok Slovensko dnes v 19:15.

PSALI JSME: Sportovní program STV brzy skončí

Od příštího roku má dojít k dalším úpravám, zpravodajský blok bude mimo jiné členěn odlišně. Vyloučen není ani přesun ze stávajícího času 19:30 (kdy začínají Správy STV). Především by se zpravodajství rádo modernizovalo, Správy STV jsou vysílány ve formátu 4:3, ostatní stanice jej odbavují 16:9. Redesignem má projít grafika a zejména zastaralé virtuální studio. Zkrácení zpráv má za následek nového startu hlavního vysílacího času, z 20:15 nově na 20:05.

spravy_stv

Správy STV jsou stále vysílány ve formátu 4:3. Vedení plánuje od roku 2012 přistoupit ke změnám. Zdroj: Screenshot RadioTV z vysílání Jednotky STV.

Přes krizovou situaci čekají diváky novinky

Ačkoli záplava repríz a oprašování archivu nekončí, diváci se po delší době dočkají několika novinek. Program má doplnit devadesátiminutový magazín pro ženy s informačním charakterem.

DOPORUČUJEME: Rozhlas a televize Slovenska má novou ředitelku

Nejočekávanější novinkou je čtrnáctidílný seriál „Zlomek sekundy„, děj se odehrává v prostředí záchranářů. Slibuje hvězdné obsazení. Managment mu věří natolik, že jej nasadí do nedělního času ve 20:05. Gympel.tv se má orientovat na mladšího diváka, vysílací čas je vyhrazen na úterý ve 21:00 a seriál budou moci sledovat diváci po 13 večerů.. Na obrazovky Jednotky STV se vrací soutěž 5 proti 5.

PŘEČTĚTE SI: RTVS: Poslanci hľadajú riaditeľa, ktorého už dávno majú

rtvs_banner_2Logotyp, který používá Rozhlas a televízia Slovenska nyní.

Nový formát „Magazín o programoch RTVS“ pozve diváky do zákulisí veřejnoprávní instituce – diváci jej zhlédnou v sobotu od 16:45. Od poloviny září dostane moderátorka hlavního zpravodajství Jarmila Lajčaková-Hargašová novou talk-show podobající se formátu „Hit století“. Moderátorka zároveň odchází ze zpravodajství.

NENECHTE SI UJÍT: Česká televize chystá soutěž Fenomén, poběží v pátek odpoledne

Program Dvojky STV se výrazněji měnit nemá, dojde jen k přesunu „Správ a komentárov“ právě na Dvojku, denně ve 21:30. Sledovanost veřejnoprávní televize je skutečně kritická, minulý týden klesla sledovanost obou kanálů pod hranici 10 procent.

rtv_bannerLoga a názvy, které si slovenská veřejnoprávní instituce nechala registrovat. Zdroj: Medialne.sk

Dojde ke změně názvu na RTV, zaniknou stávající názvy okruhů?

Překvapivě po 9 měsících možná vedení přestane užívat značku RTVS. Managment přistoupil k nové zkratce, nově se má prezentovat jako RTV. S informací přišel server Mediálne.sk s tím, že si vedení nechalo na Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat nové logo a zkratku instituce. V krátké době se tak jedná o třetí název, původní RTS používá srbská státní televize, naopak RTV používá stanice ve Slovinsku s doplňkem „Slo“.

STALO SE: Peter Duhan plánuje v Českém rozhlasu malou revoluci. Většinu stanic přeformátuje

Modré logo se má změnit na barvu červená – bordó, přičemž font odhaduje server Mediálne.sk na „Bauhaus 93″. Dojít by navíc mohl k přejmenování okruhů televizních, rovněž však rozhlasových. Názvy „Jednotka STV“ a „Dvojka STV“ zavedl v roce 2004 generální ředitel Richard Rybníček, předtím se užívaly názvy STV1 a STV2.

VÍCE INFORMACÍ: Co avizoval nový ředitel rozhlasu ve svém projektu?

Změna může postihnout i Slovenský rozhlas, instituce si registruje názvy „rtv:1 RÁDIO“ a „rtv:2 RÁDIO“, první okruh se aktuálně jmenuje „Rádio Slovensko“, druhý pak „Regina“. Připomeňme, že o změně názvů rozhlasových okruhů uvažuje nově zvolený generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. Změny v RTVS nemusí být konečné.

rtvs_bannerStávající podoba log Slovenské televize a Slovenského rozhlasu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .