Slovak Sport umístí fotbalovou Synot ligu na svůj druhý kanál

Sportovní televize Slovak Sport, která nedávno společně s Českou televizí získala práva na vysílání nejvyšší české fotbalové soutěže Synot ligy, umístí všechny přenosy na svůj druhý kanál. Zákazníci některých operátorů tak přenosy neuvidí.

fotbal-ilustracni-651

Přenosy měly být původně na prvním programu

Provozovatel původně předpokládal, že jednotlivé přenosy umístí na svůj první program, který je v České republice i na Slovensku nejdostupnější. Před několika dny ale divákům na Facebooku vzkázal, českou ligu hodlá vysílat na druhém programu. Ten u řady operátorů chybí, z hlavních hráčů na trhu jej nabízí pouze platforma O2TV, dočasně i UPC Česká republika a satelitní služba freeSAT od UPC Direct. Nespokojení budou zejména zákazníci platformy Skylink, která druhý ani třetí program Slovak Sportu nenabízí.

Loni Slovak Sport nabízel českou fotbalovou ligu na svém třetím programu. Přenosy ale přebíral výhradně od České televize a vysílal je pouze pro slovenský trh. Nyní už vlastní práva i pro český trh a jednotlivé zápasy bude vybírat nezávisle na České televizi a produkovat je buďto s využitím vlastních kapacit nebo prostřednictvím místních partnerů.

Právo volby se týká pátečních předehrávek

Slovak Sport má nárok na vysílání jednoho zápasu každý pátek v rámci předehrávky. I když se původně psalo, že má k dispozici právo třetí volby, tedy teoreticky nejméně atraktivní přenos, ve skutečnosti má ohledně pátečních zápasů hlavní slovo. Tomu zodpovídá i výběr zápasů. Z pátečních předehrávek půjde o nejatraktivnější kousky.

První přenos odvysílá v pátek 25. července a půjde o duel mezi Duklou Praha a Baníkem Ostrava. Na Slovensku startuje nejvyšší fotbalová soutěž dřív – už tento pátek. Vysílací práva v případě své domovské země ale Slovak Sport nekontroluje, jsou i nadále v držení skupiny Digi sport.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .