Česká televize získala práva na fotbalovou Synot ligu, nabídne až tři utkání z každého kola

Fotbalová Gambrinus liga se v nové sezoně představí pod názvem Synot liga. Většinu zápasů odvysílá Česká televize, která získala právo výběru tří zápasů v rámci jednoho kola. Skutečný počet přenosů může být nižší.

fotbal-ilustracni-651

Druhým partnerem Slovak Sport TV

Druhým televizním partnerem nejvyšší fotbalové soutěže bude placený slovenský kanál Slovak Sport TV. Ten je známý českým divákům díky přenosům anglické fotbalové Premier league a dalšími atraktivními soutěžemi, které získal na několik let dopředu. Slovak Sport TV bude mít k dispozici jeden páteční zápas. Provozovatel stanice to oznámil na svém Facebooku.

Hrací dny budou v pátek, v sobotu a v neděli

Volně dostupný program ČT sport však získal právo prvního, druhého a čtvrtého výběru. To v praxi znamená, že Česká televize bude mít úplně volnou ruku ve výběru přenosů, které odvysílá v rámci každého kola. Teoreticky by diváci mohli shlédnout až devadesát přímých přenosů, je ale pravděpodobné, že konečný součet bude nižší.

ČT nemusí plně využít své právo čtvrté volby a může z každého kola odvysílat jen dva zápasy. Vše bude záviset od aktuálních možností. Každé kolo bude mít dvě páteční předehrávky od 19:45 a 20:15. V sobotu se budou hrát tři zápasy se začátkem v 17:00 hodin a v neděli se bude hrát jeden zápas – od 15:45, nebo v době letních prázdnin od 20:15. Česká televize tak odvysílá z každého kola minimálně jeden sobotní a nedělní duel.

Pro placenou televizi Slovak Sport bude Synot liga imageovkou

Jeden ze dvou pátečních duelů bude vyhrazen pro placené vysílání. Zatímco v minulosti se podílelo na vysílání fotbalové soutěže několik broadcasterů – vedle České televize i Nova a Sport1+2 TV – nyní je potvrzená spolupráce se slovenskou televizí Slovak Sport TV, která vysílala vybrané přenosy Gambrinus ligy i loni. Doposud vlastnila práva pouze pro slovenský trh, nyní bude moci nabídnout přenosy i českým divákům.

Slovak Sport TV loni odebírala přenosy přímo od České televize, letos si je bude zřejmě vyrábět sama, nebo ve spolupráci s místním partnerem.

Právo třetí volby, které na placený kanál zůstává, ale není pro mnoho vysílatelů příliš atraktivní. Přenosy z domácí soutěže pro placené kanály tak v českých podmínkách mohou fungovat pouze jako imageová záležitost. V zahraničí je přitom běžné, že provozovatelé pay-tv sázejí na nejatraktivnější zápasy domácích soutěží, aby divákům nabídli nejlepší programový produkt. Podobná praxe se přitom netýká jen fotbalových velikánů typu Německo a Španělsko, ale i menších zemí – například Finska, Švédska a Norska – kde má placená televize vždy právo první volby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: