Slovak Sport a Digi sport si prohodily vysílací práva na fotbalovou Premier league

Ještě to sice není oficiální, ale rozhodně je to definitivní. Přenosy anglické fotbalové Premier league nebude v nové sezoně vysílat kanál Slovak Sport, který držel práva doposud. Zápasy se vrátí na stanici Digi sport.

premier-league-651

Řada diváků před loňskou sezonou vyměnila Digi TV za jiného operátora. Nyní mají smůlu

Pro fotbalové fanoušky jde o nepříjemné překvapení, jelikož se všeobecně očekávalo, že televize Slovak Sport bude vysílat nejatraktivnější světovou fotbalovou soutěž po více sezon. Slovak Sport se i díky Premier league dostal do nabídky všech významných kabelových a satelitních operátorů. Nyní ale přichází o svůj nejatraktivnější programový produkt.

Pro mnohé může být záhadou, jak se vysílací práva dostala po roce znovu do rukou Digi sportu. Odpověď na tuto otázku poskytl webu Sport.cz majitel agentury Pragosport Jaroslav Vacek, který se specializuje na nákup a následnou distribuci televizních práv. „Vysílací práva na Premier League jsme prodali loni společnosti Slovak Telekom. Ta má právo na odprodej jedné sublicence pro Českou republiku. V pondělí jsem dostal informaci, že pro letošní ročník ji odkoupila společnost Digi Sport Česká republika, s čímž jsme vyslovili souhlas a samozřejmě o změně informovali i Premier League,“ uvedl Jaroslav Vacek.

Slovak Sport práva přímo nevlastnil, zápasy vysílal díky úzké spolupráci se Slovak Telekom

Majitelem práv pro Českou a Slovenskou republiku tedy od počátku nebyla televizní skupina Slovak Sport, jak se původně předpokládalo, nýbrž společnost Slovak Telekom, která provozuje satelitní platformy Magio/Magio SAT a Digi TV a přímo vlastní i kanál Digi sport. Tato společnost následně umožnila vysílat přenosy z Premier league televizi Slovak Sport a za to si u ní vyjednala exkluzivitu. Slovenští diváci tak mohli kompletní sadu přenosů z anglické fotbalové soutěže vidět pouze v nabídce operátora Slovak Telekom.

Dlouhodobě se spekuluje i o tom, že Slovak Telekom financuje a ovládá televizi Slovak Sport. Oficiálně však tuto stanici vlastní a řídí Róbert Greguš a ten dlouhodobě odmítá jakékoliv spekulace o propojení na Slovak Telekom nebo jiného významného partnera.

Nepříjemná situace i pro kabelové operátory

Přechod vysílání Premier League od Slovak Sportu k Digi sport je nepříjemnou zprávou i pro české kabelové operátory. I jejich marketingová komunikace dlouhodobě lákala diváky na přenosy z Premier league. Řada abonentů tak v sobotu odpoledne zažije nepříjemné překvapení.

Ani jedna ze zmíněných televizních stanic zatím oficiálně nepotvrdila výměnu práv k přenosům Premier League. Společnost Slovak Telekom, vlastník programu Digi sport, hodlá vše oficiálně komunikovat až v průběhu dnešního dne.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. buko1

    „Majitelem práv pro Českou a Slovenskou republiku tedy od počátku nebyla televizní skupina Slovak Sport, jak se původně předpokládalo, nýbrž společnost Slovak Telekom,“
    – a ono niekto aj veril, že spoločnosť, ktorý vysielala regionálnu TV v nevalnej kvalite mohla získať financie potrebné na kúpu takýchto práv a rozbeh niekoľkých tématických kanálov???? Hneď ako sa prevalilo, že na SS2TV má exkluzivitu Telekom, tak sa špekulovalo že práva v skutočnosti nevlastní Slovak Sport, ale Telekom. A keďže v dobe, keď sa pripravovalo vysielanie ešte nemal potvrdenú kúpu Digi od PM úradu, potreboval svoju akvizíciu umiestniť inde. Dnes, keď už v Digi pevne sedí, žiadne kamufláže typu Slovak Sport nepotrebuje a Slovak Sport sa môže venovať tomu, na čo pôvodne vznikla („SLOVAK SPORT.TV je televízia, ktorá oslovuje fanúšikov slovenského športu. Vypĺňa vákuum na trhu domácich športových prenosov po ukončení vysielania športového kanálu Slovenskej televízie Trojka. Novo vzniknutá súkromná televízia má za cieľ konkurovať zahraničným športovým televíziám kvalitou a ponukou atraktívneho programu pre domáceho diváka. Zameriava sa na exkluzívne priame prenosy a záznamy z domácich športov ako basketbal, volejbal a hádzaná, zápasy futbalovej a hokejovej ligy, florbalu, hokejbalu. Významnú pozornosť venuje tiež automobilovým športom, boxu, golfu a mnohým ďalším.!…. A doterajšie akvizície za peniaze Telekomu prejdú tam, kde ich Telekom dokonale využije.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .