Premier League na Slovak Sport nesplnila očekávání, přenosy definitivně na Digi sport

Televize Slovak Sport podle očekávání potvrdila, že nevyužije opci na vysílání anglické fotbalové Premier league v další sezoně. Vše bylo ohlášeno na poslední chvíli, řada diváků tak bude muset hledat jiné alternativy.

slovak-sport-studio-premier-league-651

Slovak Sport měla Premier league v programových výpisech na webu, UPC dokonce i v letácích

Až po roce vysílání fotbalové soutěže na obrazovkách Slovak Sportu vyšlo najevo, že stanice zakoupila práva pouze pro jeden ročník. Původním držitelem práv byla společnost Pragosport Jaroslava Vacka, která je prodala skupině Slovak Telekom. Až od Slovak Telekomu se následně fotbalový balíček dostal na obrazovky Slovak Sportu. Šéf stanice Róbert Greguš tvrdí, že televize měla opci i na další nadcházející sezonu, nakonec se ji rozhodla nevyužít, jelikož soutěž z hlediska přínosu nesplnila očekávání.

Přesun vysílacích práv na jinou stanici přichází paradoxně v době, kdy Slovak Sport výrazně zlepšil dostupnost svého nejatraktivnějšího druhého programu v České republice. A komunikace tohoto kroku neproběhla úplně standardní cestou. Slovak Sport totiž ještě v posledních dnech avizoval přenosy z Premier league v programovém výpisu na svém webu. A kabelový operátor UPC zařadil zmínku o fotbalové soutěži dokonce do letáku, kterým lákal diváky na sledování slovenského sportovního programu.

Digi sport se připravuje v utajení, zisk vysílacích práv potvrdil až dnes

Rovněž sportovní kanál Digi TV se na vysílání připravuje takřka v naprostém utajení. Přenosy z Premier league ve svém vysílání neavizuje vůbec, na soutěž nepoutá ani na webu. Program stanice Digi sport 1 je naplněn jinými soutěžemi – zejména italskou, francouzskou i slovenskou nejvyšší soutěží, a pro dalších deset hodin živých fotbalových přenosů z Anglie nemusí být ve vysílání prostor. Digi sport tak bude muset improvizovat a přesunout značnou část obsahu na svůj druhý kanál, který ale není a nebude dostupný pro Českou republiku.

Vlastník programu Digi sport, společnost Slovak Telekom, chce patrně podpořit výkon své satelitní platformy Nová DIGI, kterou nedávno spustila na Slovensku přerodem z původní Digi TV. Českou část této satelitní služby ale nevlastní, není tedy jasné, proč poskytla sublicenci programu Digi sport i pro Českou republiku. Na zdejším trhu je řada jiných kabelových a satelitních programů, které by mohly vytěžit z anglické fotbalové soutěže víc než Digi sport.

Digi TV je na českém trhu jedinou legální alternativou, jaké jsou další?

V České republice bude tato platforma jediným legálním prostředkem ke sledování zápasů z nejvyšší anglické soutěže. Pokud jste tedy před rokem zrušili své předplatné z důvodu, že Premier league se stěhovala na jiný kanál, patrně jej budete muset obnovit. Řada satelitních diváků pochopitelně využije možnost zakoupit si přístupovou kartu na zahraniční televize přes různé překupníky na internetu. Tento postup ale není legální, jelikož exkluzivitu pro český a slovenský trh má právě Digi sport.

Sledování fotbalové soutěže na zahraničních programech je sice technicky kvalitnější, ale není příliš pohodlné. Divák nemá k dispozici český ani slovenský komentář k přenosům a v případě poruchy nemůže ani využít služeb zdejšího zákaznického centra. Nutno dodat, že ani domácí televizní stanice nejsou zárukou stability, čehož ukázkou je právě náhlý přesun vysílacích práv od jedné televize k jiné.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .