Skylink spustil nové programy, upravil ceník a mění karty

skylink_programVelké změny a novinky zažívají v posledních dnech zákazníci platformy. Musí sice přelaďovat stávající programy na nové pozice, zároveň se ovšem dočkají spuštění nových stanic, hned šest jich bude ve vysokém rozlišení (HD). Přinášíme vám sumární informace o všech změnách a novinkách, které s 1. květnem vstoupily v platnost.

Devět nových programů, z toho šest ve vysokém rozlišení, obohatilo placenou nabídku satelitního operátora Skylink.  S tímto krokem jdou ruku v ruce další změny, zákazníci museli přeladit některé stávající programy, zároveň dochází k úpravám ceníku některých služeb a k vytvoření nového. Předplatitelé vyšších balíčků navíc získají magazín.

Podívejte se na nové programy Skylinku

Ve stručnosti vás seznámíme s novými programy, které Skylink nově nabízí ve svém portfoliu kanálů. Ačkoli je většina známých, přesto se dozvíte, kde jednotlivé programy naladíte.

sky_deluxe_lounge

Deluxe Lounge HD je hudební program německé stanice Deluxe Television, program s relaxační hudbou doplňují záběry na krajinu a obrázky přírody. Německý provozovatel měl spustit tento program v prosinci 2008, nakonec se tak stalo v březnu 2009. Všechny záběry byly skutečně pořízeny v HD formátu a nejedná se o konverzi ze standardního rozlišení. Sesterský program Deluxe Music mohou zájemci naladit volně na satelitu. Deluxe Lounge HD je šířen s video bit ratem 7,2 Mbit/s při rozlišení pouze 1280×1080, zvuk je poskytován v kvalitě 384 kbit/s.

sky_classica

Diváci hudebního programu United Classica HD zhlédnou nejznámější opery a koncerty, v jejich rámci vystupují věhlasní interpreti a orchestry z celého světa. Rovněž nechybí taneční vystoupení a živé nahrávky z mezinárodních hudebních akcí a festivalů. Stanice je vůbec první německým počinem zaměřeným na čistě klasickou hudbu, ioperu a balet. Unitel Classica HD vysílá s video bit ratem 11,1 Mbit/s při plném rozlišení 1920×1080 se zvukem 384 kbit/s.

sky_hbo_comedy

HBO Comedy, jak už ostatně název napovídá, servíruje abonentům výhradně komediální žánr. Samozřejmostí jsou komediální filmy a seriály, navíc ovšem nabízí program záznamy zahraničních stand-up shows (českým příkladem je program Na stojáka), většinou se jedná o vlastní produkci HBO. Program není přerušován reklamou a je plně česky lokalizován. Ačkoli program vysílá v klasické rozlišení (SD), naladí jej pouze majitelé HD přijímačů, neboť program je vysílán v kompresním formátu MPEG-4.

sky_iconcerts

Další novinkou je první hudební HDTV program vysílaný živě. iConcerts přenáší živé koncerty největších hudebních es všech hudebních žánrů. Ve schématu nechybí ani legendární vyprodané festivaly a koncerty.

sky_mtvn_hd

Nabídka MTVN HD se sestává logicky koncerty hudebních velikánů a záznamy hudebních festivalů, schéma doplňují vlastní hudební dokumenty a pořady. Mezi pravidelnými pořady zmiňme MTV TOP10, MTV TOP20, hudební festivaly isle of MTV a Rock Am Ring.

sky_nat_geo_wild

NatGeo Wild HD se svého startu dočkal v roce 2009 ve Velké Británii a od června 2010 je rovněž k dispozici v celé České republice. Program není třeba podrobněji představovat, dokumentární stanice se zaměřuje na divokou přírodu, kterou ukazuje „do nejmenšího detailu v dech beroucích barvách a nejlepším zvuku„.

sky_paprika

TV Paprika je zajisté známá gurmánům a milovníkům dobrého jídla. Maďarský gastronomický program představuje kromě receptů i nejznámější mezinárodní kuchařské hvězdy jako Gordon Ramsay nebo Jamie Oliver. V minulosti se stanicí spolupracoval rovněž známý český moderátor Jan Rosák. Program je v SD rozlišení, ovšem v kompresním formátu MPEG-4.

sky_spektrum

Jednou z častých žádostí bylo zařazení dokumentárního programu Spektrum HD. Skylink tak vyhověl a diváci mohou ve vysokém rozlišení naladit dokumenty, které kladou důraz na populární vědu, dobrodružství, cestu, historii, ale neopomíná ani na každodenní život.

sky_sport2

Poslední novinkou je sportovní program od společnosti Chello Central Europe. Sport 2 vysílá v SD (MPEG-4) a pokrývá fotbal, hokej či jiné sporty. Mezi hlavní události patří česká Gambrinus liga i nejlepší světové fotbalové ligy, rovněž zprostředkovává NHL, tenis či ragby. Vše je doplněno českým komentářem.

Nové karty ICE a Irdeto, další přelaďování

Zákazníci naladí nové programy pouze na nových kartách, signál není kryptován pro staré karty. Většina zákazníků Skylink vlastní přístupovou kartu, která je po technické stránce typu CryptoWorks. V roce 2012 ovšem skončí technická podpora ze strany vydavatele, v příštím období tak musí zákazníci vyměnit karty za nové. Výměna se týká karet CryptoWorks se sériovým číslem začínajícím 0000285…, 03436… a 01976….

K TÉMATU: Novinky na satelitu a další přelaďování

Za výměnu zaplatí zákazník 600 Kč (resp. 24 €), za tuto částku ovšem získá zákazník bonus na placené balíčky Skylinku ve stejné hodnotě. Kartu si mohou zákazníci vyměnit v prodejnách satelitní technicky nebo na webu www.skylink.cz. Registraci nové karty musí provést zákazník nejpozději do 20 dnů od zakoupení. Musí ji ovšem využít do 6 měsíců od data registrace. Na novou kartu se přesunou všechny programy z původní karty, včetně placených.

PSALI JSME: Skylink otevírá nový satelitní transpondér

Klienti satelitních platforem CS Link a Skylink naladí hudební Retro Music TV a plnoformátovou stanici TV Barrandov výhradně na novém kmitočtu Astra 3B (23,5°E), frekvence 11 895 MHz, polarizace vertikální, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK. Na starém transpondéru je již diváci nenajdou.

Novinky s sebou nesou úpravu ceníku

Od 1. května začal platit nové ceník Skylinku. Výraznou změnou je nový balíček KOMBI, za 360 Kč měsíčně získají abonenti všechny programy z balíčku MULTI a k tomu navíc všechny výše zmíněné programové novinky v SD i HD kvalitě. Ke změnám ceny dochází u balíčků MULTI a MULTI HD, cena 250 Kč, resp, 454 Kč se zvýší o 40 Kč, resp. 50 Kč.

PODROBNOSTI: Skylink představil nový ceník

HBO Comedy se stává součástí balíčků HBO a HBO HD. Cena se nemění. Důvodem zvýšení ceny balíčku MULTI a MULTI HD je podle Skylinku fakt, že společnost neměnila ceník delší dobu a přitom několikrát rozšířila svou programovou nabídku.

Programový průvodce pro platící zákazníky

Jednou z novinek je uvedení nového programového průvodce SKYLINK TV. Čtrnáctideník je přednostně distribuován předplatitelům balíčků KOMPLET, MULTI HD, HD PLUS a KOMBI. První číslo ovšem získali také zákazníci nejnižší placené nabídky MULTI. Lifestylový magazín obsahuje devadesátistránkový program (od pondělí do neděle), ten pokrývá nabídku všech televizních stanic, jež jsou u Skylinku dostupné.

PSALI JSME: Od května 16 HD programů u Skylinku

Kromě televizního průvodce nebudou v magazínu chybět rozhovory s českými a slovenskými osobnostmi, reportáže a informace o moderních trendech. SKYLINK TV je rozesílán zcela zdarma a zároveň není dostupný ve volném prodeji. Jako ochutnávku budou podle výkonného ředitele Jaromíra Glisníka dostávat i ostatní zákazníci Skylinku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .