Skylink otevírá nový satelitní transpondér

skylinkSatelitní kapacit platformy Skylink se v pátek rozšířila o nový transpondér.

Podle společnosti Skylink je nový transpondér určen primárně pro vysílání televizních programu se studii v Praze. Dočasně bude zajišťovat vysílání nového transpondéru mobilní uplinková stanice. „Některé programy z nabídky Skylinku budou přesunuty z původních frekvencí na nový transpondér, přičemž bude po určitou dobu zajištěno souběžné vysílání na původní a nové frekvenci,“ doplňuje Skylink v tiskové zprávě.

SOUVISEJÍCÍ: CS Link už má oficiálně nového majitele. Co všechno se změní?

Technické parametry nového satelitního transpondéru jsou:
satelit: Astra 3B (23,5°E)
kmitočet: 11 895 MHz
polarizace: vertikální
norma:  DVB-S
SR: 27500
FEC: 5/6

Změna technických parametrů satelitního vysílání bude spojena s nutností přeladit satelitní přijímač a to v době souběžného vysílání. „Spuštění nového satelitního transpondéru vytváří podmínky pro rozšíření a zkvalitnění programové nabídky satelitní platformy Skylink,“ uvádí tisková zpráva. Skylink by měla rozšířit svou nabídku o nové HD i SD kanály (tedy ve vysokém i standardním rozlišení).

NENECHTE SI UJÍT: CS Link mění logo, nabízí výlučně Primu HD

Nové parametry přijmu se týkají následujících programů:

Nova – SD / MPEG-2 (30. 4. 2011); TV Barrandov – SD / MPEG-2 (18. 4. 2011); Nova HD – HD / MPEG-4 (18. 4. 2011); Nova Sport HD – HD/MPEG-4 (18. 4. 2011), Retro Music Television – SD / MPEG-2 (18. 4. 2011) a Golf Channel – SD / MPEG-4 (18. 4. 2011). První údaj značí normu programu, datum pak ukazuje, do kdy potrvá souběžné vysílání.

K TÉMATU: Skylink nabízí nový program – Golf Channel

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .