Skupina RTL připravuje volný program NOW US zaměřený na americkou produkci

Nová stanice bude prozatím dostupná pouze na vyžádání ve službě NOW TV. Časem by se měla objevit i v dalších platformách, především u kabelových operátorů nebo na satelitu.

Ukázka úvodní obrazovky platformy NOW TV v Německu. Screenshot

Ukázka úvodní obrazovky platformy NOW TV v Německu. Screenshot

Program NOW US by měl začít vysílat na jaře a povede jej Oliver Schablitzki, dosavadní šéf stanice RTL Nitro. Informuje o tom web BroadbandTVNews i server Parabola.cz.

Přostřednictvím nového programu NOW US hodláme nabídnout to nejlepší z obou světů lineární i nelineární televize. Prosřednictvím volného lineárního vysílání oslovujeme ty, kdo mají zájem o kurátovanou nabídku, zatímco prostřednictvím VOD služby TV NOW zasahujeme mladší diváky, kteří chtějí sledovat obsah kdekoliv a kdykoliv,“ říká programový ředitel nové televize Oliver Schablitzki.

Tradiční americká seriálová produkce už není klíčová pro plnoformátové televizní stanice, stává se však důležitější pro menší tematické stanice.

Zatím není jasné, zda bude nový program dostupný legálně i pro české diváky. Skupina RTL ale vysílá většinu ze svých osmi lineárních programů přes satelit a lze je volně sledovat přes satelit i na našem území.

Programy jsou volně dostupné pouze ve standardním rozlišení. Kvalitnější HD rozlišení lze sledovat s využitím satelitní karty HD+, kterou u nás prodávají někteří obchodníci se satelitní technikou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .