Show Leoše Mareše se přesouvá na televizi Barrandov, další díl až v pondělí

Dohady o možném přesunu late night show Leoše Mareše na jinou plnoformátovou televizi potvrdil včera sám moderátor na sociálních sítích. Podle něj se show přesouvá z Primy na Barrandov a poběží v atraktivnějším čase.

Logo nové Show Leoše Mareše

Logo nové Show Leoše Mareše

Obnovená premiéra v pondělí 16. listopadu

Televize Barrandov by měla dát tomuto projektu prostor 4x týdně večer kolem 22:30. Repríza již odvysílaných dílů se další den dopoledne objeví na Mňam TV, tak jako doposud. Zatím není jasné, zda tento krok znamená ukončení obchodní spolupráce televizí Mňam a Prima, jelikož ani jedna ze stran se k další spolupráci nevyjádřila. Před prvním uvedením této show na Primě ale obě strany deklarovaly, že jde o začátek dlouhodobější a těsnější spolupráce.

Přibližně po dvou měsících ale producent pořadu údajně požadoval po Primě změnu finančních podmínek a spolupodílení se na investicích do tohoto projektu. Vedení Primy to odmítlo, a od pondělí 9. listopadu dokonce zastavilo vysílání nových již natočených dílů Show Leoše Mareše.

Prima měla krátkou trpělivost

Stěhování Show Leoše Mareše mezi televizemi je poměrně překvapivé. Původně šlo o podzimní klíčový formát lifestylové televize Mňam. Při jeho prvním přesunu na Primu jsme na RadioTV psali, že u Primy je otázkou, jak dlouho bude mít s tímto formátem trpělivost (viz článek Nová late night show Leoše Mareše se připravuje na start).

Televize Mňam chtěla dát Marešově late night show minimálně jeden rok na „aklimatizaci“, na Primě vydržel pořad pouhé dva měsíce. Vedení televize Prima sice projevilo ochotu pokračovat ve spolupráci, nicméně nechtělo Leoši Marešovi poskytnout lepší vysílací čas.

Televize Barrandov sice může nabídnout atraktivnější čas kolem 22:30. Pokud ale pořad nepřiláká dostatek diváků, může jej i zde potkat brzký konec.

Late night show s Leošem Marešem je dobrý nápad, rozhodne ale provedení

Anna Linhartová byla hostem prvního dílu Show Leoše Mareše Televizní hvězda Leoše Mareše v posledních letech příliš nezářila. Leoš Mareš byl sice ústřední nebo přidruženou postavou v několika formátech, ale diváci si dlouhodobě nespojují s žádnou televizí ani konkrétním pořadem. Zde má ale možnost se zapsat do televizní historie jako první úspěšný moderátor noční talkshow s denní periodicitou. Samozřejmě, pokud celý projekt dopadne dobře a vedení televize Mňam bude mít důvod v něm dlouhodobě pokračovat.

Natáčení probíhá i tento týden

Produkce nových dílů pokračuje i v tomto týdnu a je tedy jasné, že show bude pokračovat. Pořad se po vizuální i obsahové stránce inspiroval nočními talk shows z USA. Vizuální stránku a provedení můžete posoudit sami, podívejte se na archivní článek Show Leoše Mareše – fotogalerie.

Programový ředitel televize Barrandov František Borovský tak v krátké době získal do své televize druhý pořad z obrazovky TV Prima. Barrandov už vysílá improvizační show Partička pod novým názvem La Parta. Premiérové (ještě neodvysílané) díly Partičky se přitom objeví i ve vysílání Primy.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Adam Wolf

    Tak z Primy ho vykopli a TV Barrandov si myslí, že s ním udělá díru do světa ??? :-O
    Možná tak sledovanost stanice stoupne z 6% na 6,1% ale to vydrží tak měsíc a šlus ;-)

    Problém „jeho“ show je, že se snaži se se zebe dělat co už dávno není – t.j. vtipného konferenciéra. Už více než 5let je však naopak trapnost nad trapnost což potvrzuje fakt, že už prakticky nic pořádného nemoderuje.

    Pokud si pragramoví manageři myslí, že namachromaný idiot urážející skautkou komunitu přiláká k obrazovce více diváků než doposud TV Barrandov má, tak zřejmě tito nejsou dostatečně protřelí zkušenostmi (což se u mladých 30letkých obecně předpokládá) a ani nazazení tohoto rádoby zábavného pořadu na PrimeTime by na sledovanosti této stanice nic nezměnilo.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .