Prima stáhla Show Leoše Mareše. Točí se dál, ale nevysílá

Televize Prima nečekaně stáhla z programu noční Show Leoše Mareše. V jejím vysílacím okně se objevily reprízy pořadu Prostřeno. Další spolupráce obou stran není vyloučena, pravděpodobnější je však možnost přesunu na jinou televizi.

Logo nové Show Leoše Mareše, foto: TV Prima / Mňam TV

Logo nové Show Leoše Mareše, foto: TV Prima / Mňam TV

Nový formát potřebuje stabilitu, aby získal dlouhodobé příznivce

Show Leoše Mareše se tedy dočkala 32 epizod, které byly skutečně odvysílány. Další tři epizody jsou natočeny a produkce pokračuje běžným tempem i v tomto týdnu, tedy alespoň dle informací ze sociálních sítí. Nucená pauza ale může pořadu uškodit, jelikož při budování loajálního publika v pozdních nočních hodinách je klíčová především pravidelnost a dlouhodobost vysílaného pořadu.

Producenti Show Leoše Mareše se inspirovali americkými předlohami. Fakticky jde o českou adaptaci The Tonight Show starring Jimmy Fallon, byť s mnoha úpravami a zjednodušeními. Podobná je scéna a některé prvky, importována byla dokonce i variace loga známé show. Samotná show si nicméně vyžaduje dlouhodobé investice i atraktivnější vysílací čas, který jí Prima momentálně nenabízí.

Producent show žádal po Primě investice, ta to odmítla

Ve vyjádření pro server iDnes.cz to připustil i generální ředitel televize Prima Marek Singer. „My do Show Leoše Mareše peníze investovat nebudeme. Má průměrné výsledky sledovanosti, slušné na pozdní čas, kdy se vysílá, ale nikoli natolik nadprůměrné, aby se dalo uvažovat o posunu do atraktivnějších hodin,“ řekl Singer s tím, že jednání stále trvají.

Kde by mohla show zakotvit po nuceném odchodu z Primy zatím, není jasné. Jisté je, že její producent ji nehodlá vyrábět pouze pro domovskou televizi Mňam, ale chce ji zhodnotit i prostřednictvím větší plnoformátové televize.

Ve hře je přechod na TV Barrandov

V tuto chvíli se spekuluje o televizi Barrandov, která se však zaměřuje na poněkud jiné (starší) publikum než Prima. Vhodnou programovou výplní by tato show mohla být i pro televizi Nova. V jejím případě je však nasazení Show Leoše Mareše krajně nepravděpodobné. Pokud by Nova měla o show skutečný zájem, patrně by ji vysílala od prvního dílu a exkluzivně.

Teoretickou možností je i Česká televize, jež kdysi vyráběla velice populární večerní show Uvolněte se, prosím s Janem Krausem. I přechod na tuto televizi se však jeví jako nepravděpodobný. Trvalejšímu umístění ve vysílání brání denní periodicita i omezený prostor ve večerním vysílání. Pořad by tak zřejmě nezískal o moc lukrativnější vysílací čas než má dnes na Primě.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .