Šéf České televize odvolal výkonnou ředitelku Nových médií Pavlu Kvapilovou

pavlina-kvapilova-167Výkonná ředitelka divize Nová média v České televizi Pavlína Kvapilová, která se v srpnu kriticky vyjádřila na adresu generálního ředitele Petra Dvořáka, byla ze své funkce odvolána. Oficiálním důvodem je „ztráta důvěry“. Ve vedení Nových médií ji nahradí její zástupce Petr Svatoš. Televize důvody odchodu Kvapilové nesdělila.

Odvolání proběhlo podle podmínek sjednaných v její pracovní smlouvě,“ uvedla mluvčí České televize Alžběta Plívová. „Česká televize Pavlíně Kvapilové v nejbližší době nabídne jiné pracovní zařazení, protože i nadále zůstává zaměstnankyní ČT,“ dodala mluvčí ČT.

Sama Kvapilová zaslala médiím prohlášení, v němž vidí za svým odvoláním veřejnou kritiku na adresu generálního ředitele ČT Petra Dvořáka. Ta přišla poté, co vedení televize bez vysvětlení stáhlo moderátorku Danielu Drtinovou z politického pořadu Události, komentáře a to krátce před začátkem volební kampaně v rámci sněmovních voleb.

POZNÁMKA: Nekritizujte Českou televizi a už vůbec jejího generálního ředitele Petra Dvořáka

ceska-televize-ct-nove-logo-vizualizace-exterierVizualizace: Česká televize

Při našich posledních setkáních bylo hlavním tématem vždy mé veřejné vystoupení po stažení Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře, případně jeho možné následky. Nikoli Strategie rozvoje Nových médií pro rok 2014,“ uvedla Kvapilová po svém odvolání. „Mou hlavní motivací bylo apelovat na dodržování základních principů fungování média veřejné služby, což považuji za svou povinnost. Vývoj z poslední doby naznačuje, že moje vize moderní veřejné televize založené na maximální otevřenosti a propojení s diváky, kterou jsme s kolegy v divizi ČT Nová média vždy rozvíjeli, by byla v dosavadní konstelaci nadále neprosaditelná. Další kroky zvážím poté, co mi bude nabídnuto náhradní umístění,“ dodala Kvapilová v tiskovém prohlášení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .