Nekritizujte Českou televizi a už vůbec jejího generálního ředitele Petra Dvořáka

petr-dvorak-foto-ct24-651

POZNÁMKA – Generální ředitel České televize Petr Dvořák vyslal jasný signál. Je nekritizovatelný. Pokud by si někdo dovolil jej veřejně diplomaticky kritizovat, může skončit podobně jako odvolaná šéfka sekce Nová média Pavlína Kvapilová, která ztratila důvěru generálního ředitele. Snad i další členové managementu ČT rychle pochopí, kde je jejich místo ve společnosti.

Je jen symbolické, že zpráva o odvolání Kvapilové se do médií dostala právě v den premiéry pořadu Interview Daniely Drtinové. Tento pořad má být „profesním povýšením“ dlouholeté moderátorky Událostí, komentářů, i když ve skutečnosti jde jen o odsunutí do méně sledovaného času. Pavlína Kvapilová se své kolegyně v srpnu veřejně zastala a nyní si musí takříkajíc balit kufry. Generální ředitel Petr Dvořák její velice diplomatickou kritiku „nerozchodil“ a z funkce ji odvolal.

Kvapilová sice ještě v České televizi formálně zůstává, zatím ale neví nic o svém dalším pracovním zařazení. Ztratila však důvěru generálního ředitele Dvořáka, a tak se zřejmě bude muset s prací v televizi rozloučit.

Co na tom, že Česká televize je placená z veřejných peněz, a její generální ředitel by tedy měl snášet větší míru kritiky i být otevřen větší kontrole nejen ze strany regulačních orgánů, ale i svých vlastních podřízených? Jak ukazují kroky posledních dnů, Petr Dvořák chce televizi vládnout tvrdou rukou a žádnou kontrolu, natož kritiku nesnese.

Tahle zkušenost ať je výstrahou všem dalším členům managementu ČT, pokud by někdy v budoucnu chtěli pana generálního veřejně kritizovat.

PSALI JSME: Šéf České televize odvolal výkonnou ředitelku Pavlu Kvapilovou

Foto – Česká televize, ČT24

Autor článku:

Komentáře (3)

    1. Ivo Rottenberg

      Tak se vracím k tomu: Čí chleba atd. Jeho neplatí politici, ale my všichni. Navíc ho „volí“ Rada ČT, pravda, ta je politická. Dokonce jedna z nich chce kandidovat za ODS:-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .