Programy Déčko a ČT art končí v DVB-T2 síti Radiokomunikací. Diváci o ně ale nepřijdou

Programy ČT :D a ČT art ukončí své vysílání v DVB-T2 multiplexu Českých Radiokomunikací. Jedná se o verze ve standardním rozlišení. Diváci o ně nepřijdou. Mohou je nadále sledovat v síti České televize.

ct-d-decko-675-barva

ČT nabízí programy Déčko a Art ve standardním digitálním vysílání první generace, kde je mohou diváci naladit ve standardním rozlišení. Multiplex 1 nyní obsahuje všech pět/šest programů České televize, včetně sportovního kanálu ČT sport, který měl původně skončit.

Druhá generace digitálního vysílání přináší totožné programy České televize ve Full HD rozlišení. Tyto stanice ale mohou přijímat pouze diváci s novými typy přijímačů s podporou DVB-T2/HEVC. Dětský a artový program České televize vedle toho vysílá i v přechodné síti, kterou provozují České Radiokomunikace. Toto duplicitní vysílání však k 1. červnu skončí.

Diváci, kteří sledují ČT :D a ČT art v DVB-T patrně tyto programy naladily minimálně na dvou programových pozicích. Nově ale budou moci sledovat pouze HD verzi. Radiokomunikace signál SD verzi vypnou. Společně s tím vypnou i menšinový hudební kanál Óčko Expres. Místo toho zařadí do svého multiplexu programy Seznam.cz TV a Prima KRIMI. Reálně tak dojde k rozšíření programové nabídky v DVB-T2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .