Dětský program ČT Déčko můžete znovu sledovat na běžných set top boxech

Česká televize v tomto týdnu vrátila dětský program ČT :D a umělecký ČT art do DVB-T. Toto vysílání tak můžete znovu sledovat na běžnou anténu i na starších typech set top boxů. Doporučujeme přeladit přijímač.

ct-d-decko-651

Programová pozice ČT :D / ČT art je dostupná ve veřejnoprávním multiplexu 1, kde vysílají i programy ČT1, ČT2, ČT24 a ČT sport. Vedle toho je možnost přijímat i stanice Českého rozhlasu.

Česká televize urychlila plánovaný návrat svého dětského programu do DVB-T. Původně se měl tento program objevit v multiplexu 1 až od června. K tomuto měsíci měl být vyřazen sportovní program ČT sport. Veřejnoprávní televize se ale nakonec rozhodla zachovat všechny své programy ve stejné síti. Přistoupila ke snížení obrazové kvality všech svých stanic a omezila některé doplňkové služby.

Došlo k omezení například elektronického programového průvodce. Ten obsahuje data za 2-3 dny dopředu. Původně bylo možné zobrazit informace o pořadech, které se budou vysílat v nejbližších sedmi dnech. Dále došlo k omezení teletextových služeb. Běžný divák by ale tyto změny neměl poznat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .