Problémy s distribucí Mňam TV, v některých regionech může být nedostupná

Vedení lifestylové televize Mňam TV musí po nečekaném odchodu z nabídky satelitní služby Skylink řešit další problém. Diváci sledující Mňam TV přes anténu mohou být v některých regionech dočasně bez signálu.

Ředitel Mňam TV Pál Milkovics představuje letní program lifestylové televize Mňam TV, archivní foto redakci RadioTV.cz v roce 2016 poskytla společnost CE Media

Ředitel Mňam TV Pál Milkovics představuje letní program lifestylové televize Mňam TV, archivní foto redakci RadioTV.cz v roce 2016 poskytla společnost CE Media

V určitých oblastech se totiž signál nabíral právě ze satelitu a operátoři regionálních multiplexů nyní musí zabezpečit nabírání programu Mňam TV z jiných zdrojů.

S výpadkem vysílání se už setkali diváci na Plzeňsku, kde šíření Mňam TV zajišťuje společnost RTI cz. Web Digitální rádio informoval, že výpadek Mňam TV v západočeské metropoli by mohl trvat týden až čtrnáct dní.

V době, kdy Mňam TV nebude v západočeské metropoli vysílat, by se měla na její pozici objevit alespoň informace o tom, proč je vysílání nedostupné.

V souvislosti s nedotaženou distribucí programu Mňam TV v regionech vyvstává otázka, zda byl její náhlý odchod z platformy Skylink plánovaný. Společnost S&P Broadcasting, která provozuje televizi Mňam, v původní tiskové zprávě informovala, že se sama rozhodla opustit satelitní službu Skylink a soustředit se na neplacené vysílání na běžnou anténu. Důvodem měla být změna distribuční strategie.

Tento krok však způsobil, že někteří operátoři zajišťující vysílání Mňam TV na běžnou anténu, zůstali najednou bez signálu. Vedení televize mohlo této situaci předejít, kdyby v předstihu zajistilo náhradní distribuci signálu. Není jasné, proč k tomu nedošlo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .