Mňam TV končí ve Skylinku, znovu chce být dostupná hlavně přes anténu

Provozovatel kulinářské televize Mňam v nejbližších dnech ukončí své vysílání v satelitní platformě Skylink. Důvodem má být změna distribuční strategie. Televize se hodlá zaměřit na bezplatnou dostupnost na běžnou anténu.

Studio televize Mňam a mediální skupiny S&P Broadcasting. Foto: S&P Broadcasting

Studio televize Mňam a mediální skupiny S&P Broadcasting. Foto: S&P Broadcasting

Ředitel Mňam TV: Dostupnost na anténu přináší vyšší návratnost investic

V rámci distribuční strategie společnosti S&P Broadcasting jsme se rozhodli posílit DVB-T distribuci, která přináší výrazně vyšší návratnost našich investic, než je tomu u distribuce přes satelit. Z tohoto důvodu odchází Mňam TV nyní koncem měsíce října ze satelitní platformy Skylink a postupně se zvýší pokrytí distribuce všech kanálů S&P Broadcasting přes regionální multiplexy,“ řekl Pál Milkovics, ředitel skupiny S&P Broadcasting, která provozuje televize Mňam, MŇAU a vlastní licenci i pro televizi KUTIL.

Zajímavé je, že Mňam TV se přesně před rokem stáhla z běžné antény a zaměřila se právě na placenou satelitní a kabelovou televizi. Tehdy Milkovics říkal, že vysílání na běžnou anténu je zbytečně nákladné a že antény jsou „spíše přežitkem“.

Změna postoje může být způsobená tím, že se skupině S&P podařilo získat prostor v regionálních DVB-T multiplexech, kde lze vysílat levněji než u celoplošných sítí nebo na satelitu. Dalším důvodem pro změnu distribuční strategie může být snaha získat víc prostředků z reklamy. Neplacené vysílání na běžnou anténu může přilákat nové diváky.

Příjem televizního vysílání na běžnou anténu má v České republice mnohem silnější postavení než v jiných evropských zemích. Odhadem až polovina domácností využívá anténu jako svůj hlavní příjem televizního vysílání. Dalších 10-20 procent domácností má DVB-T příjem jako doplněk pro svůj druhý nebo třetí televizní přijímač.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .