Zpravodajská televize Z24 chtěla proniknout do regionů. Nakonec se to podařilo MŇAM a Mňau

Od velkolepého představení zpravodajské televize Z24 uběhly už čtyři měsíce. Připravovaná televize zatím nevysílá. Místo ní se v regionálních multiplexech objevily sesterské stanice MŇAM a Mňau, které měly být původně placené.

Pál Milkovics, ředitel a spolumajitel zpravodajské televize z24. Foto: S&P Broadcasting

Pál Milkovics, ředitel a spolumajitel zpravodajské televize z24. Foto: S&P Broadcasting

Původní slogan zněl: Hlas lidu už od léta

Pokud se pokoušíte naladit na svých přijímačích soukromou zpravodajskou televizi z24, která měla být „hlasem lidu už od léta“, budete si muset ještě nějaký čas počkat. Televize sice v některých regionálních sítích vysílala testovací obrazovku, po prvotních testech se však odmlčela.

Na jejím webu z24.cz tak máte momentálě k dispozici pouze poutač v podobě titulní strany tištěného magazínu, který měl být doplňkem televizní stanice.

Mediální podnikatelé Pál Milkovics a Vladimír Železný představili novinářům pod značkou Z24 ucelený multimediální produkt, jenž měl zahrnovat televizi, tištěný týdeník a webový portál. Milkovics sice připouštěl, že s vysíláním na běžnou anténu může být problém, nicméně jednal s operátory regionálních multiplexů. Výsledkem bylo zahájení testovacího vysílání ještě v průběhu dubna.

Testovací obrazovka skončila, řádné vysílání je momentálně v nedohlednu

Televize Z24 však otálela s žádostí o vysílací licenci a nezískala ani stabilní místo u kabelových nebo satelitních operátorů. Přešly čtyři měsíce a o projektu v podstatě není slyšet. Jednou za čas se někde objeví vyjádření šéfa skupiny, pokud se ho novináři dotázají. Jinak se ale projekt Z24 ani nepokouší dostat do popředí.

V posledních týdnech je přitom patrná snaha vedení skupiny S&P Broadcasting přinavrátit své dva existující programy na běžnou anténu. Do volného vysílání se vrátily televize MŇAM a Mňau, které měly být původně pouze v placených balíčcích v rámci kabelové televize a satelitu. Nyní se koncepce mění a obě televize vysílají volně na běžnou anténu.

Stanice Z24, které by se terestrická distribuce také hodila, však mlčí. Není jasné, kdy se objeví a zda vůbec začne vysílat.

Čas do voleb se krátí

Letos šlo přitom o druhý pokus projekt oživit. Původně měla z24 startovat ještě v létě 2016. Její start se následně odkládal, až se zdálo, že se nikdy neuskuteční. Letos v dubnu se v projektu začal angažovat Vladimír Železný a zdálo se, že Česko bude mít před letošními volbami až dvě zpravodajské televize.

Nyní vše nasvědčuje tomu, že Z24 se do voleb nerozjede. Prozatím stále nemá udělenou vysílací licenci a veřejnosti nepředstavila ani svůj tvůrčí tým. Začátek vysílání v průběhu letošního roku nevidí reálně ani marketingová manažerka S&P Broadcasting Ivana Finlay-Notman. Ta v minulém týdnu webu Mediář.cz potvrdila, že „letos to nebude“.

Pochopitelně je možná i varianta, že někde v zákulisí se na přípravě vysílání intenzivně pracuje. Teoreticky by se v dnešní době dal podobný program spustit v průběhu několika týdnů.

Provoz zpravodajské televize ale patří k těm nejnáročnějším v televizním byznysu a každá nová stanice potřebuje určitý čas, aby získala pravidelně diváky a též aby vychytala prvotní „mouchy“ ve vysílání.

I kdyby se stanici Z24 podařilo odstartovat v určité krátké době, zřejmě by šlo pouze o smyčku několika relací. A takový neúplný start si žádná televize nemůže dovolit, chce-li být dlouhodobě úspěšná.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Adam Wolf

    Já jsem to řikal, že se MNAU TV vrátí ;-) Už když se objevila MNAM TV tak to už byla jen otázka času…
    Představa, že by zrovna tyhle dvě stanice byly placené je silně nereálná. KDO BY SI TO PŘEDPLATIL ??? :-O …snad jen ředitel té stanice ;-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .