Placený kanál Digi sport uvolní část přenosů i pro neplacený příjem

Zatímco fotbalové přenosy české Synot ligy jsou dostupné prakticky jen v bezplatném režimu, na Slovensku nabízí tamní ligové zápasy výhradně placený kanál Digi sport. Některé zápasy se nyní rozhodl zpřístupnit i konkurenci.

digisport-651

Českou ligu vysílají neplacené televize, ta slovenská je dostupná pouze divákům Digi TV

Výhradním držitelem vysílacích práv slovenské fotbalové Fortuna ligy je už několik let společnost DIGI Slovakia, která provozuje skupinu placených programů Digi sport. Ty jsou však dostupné pouze pro abonenty kabelových nebo satelitních platforem od Slovak Telekomu. Zákazníci UPC nebo Skylinku se tedy k fotbalovým přenosům nedostanou.

Určitý kompromis nyní nabídne sama Digi TV, která se s prodejcem vysílacích práv domluvila na postoupení nejatraktivnějších jarních utkání i pro slovenskou Markízu. Ta je zpřístupní na svém „mužském“ programu DajTo. Díky tomu se na neplacenou televizi i do DVB-T dostane šest utkání probíhající sezony, které provozovatel vyhodnotil jako nejatraktivnější. Zároveň si všechny strany vyzkouší, zda je podobný model udržitelný i do budoucna.

Změnu v politice Digi sportu přinesla zejména anglická Premier league

Pro Digi TV je totiž exkluzivní přítomnost slovenské futbalové ligy důležitá vzhledem k tomu, že jí může přinést nové abonenty. Diváci se totiž jinak k těmto přenosům nedostanou. Jedinou alternativou je online platforma Huste.tv. Ta sice nabízí veškeré ligové zápasy, ale ve výrazně horší kvalitě a v horším provedení. Navíc je taky placená.

Přesun fotbalových přenosů na neplacenou televizi může být signálem, že slovenská liga ztrácí pro Digi TV prioritu. Digi sport má totiž nyní znovu k dispozici atraktivní utkání anglické fotbalové Premier league, která je mnohem zajímavějším diváckým tahákem a může přilákat mnohem víc nových abonentů. Pro tyto přenosy se žádné uvolnění směrem k neplacené televizi nechystá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: