Digi Sport spouští kvůli Premier league dva nové kanály, svůj obsah nabídne i zákazníkům O2 TV

digisport-651

Situace kolem vysílání anglické fotbalové Premier league se mění každou minutu. Slovenská skupina Digi sport dnes oznámila, že spustí dva nové kanály a zahajuje exkluzivní spolupráci s IPTV platformou O2TV. V praxi to znamená, že zákazníci operátora O2 o přenosy z Anglie nepřijdou, ostrouhají však klienti platforem pod značkou UPC – tedy kabelové televize a satelitní platformy freeSAT by UPC Direct.

Utajované přípravy přechodu anglické fotbalové Premier League na stanici Digi sport vyvolaly nebývalé pohyby na trhu. Skupina Digi sport patrně na určitou dobu ukončí provoz svých programů Digi Liga majstrov 1 a 2, které vysílaly atraktivní obsah pouze v hracích dnech fotbalové Ligy mistrů a tyto programy nahradí dvěma novými kanály pro český i slovenský trh. Navíc spustí další tři programy speciálně pro Slovensko.

Digi sport bude mít v portfoliu až pět sportovních programů

Tím si v programu vytvoří prostor i pro přenosy anglické Premier league, jelikož na jeden program by se všechen obsah nevešel. Abonenti české platformy Digi TV tak dostanou k dispozici dva sportovní programy Digi sport 1 a Digi sport 2 s exkluzivním obsahem. Digi TV dokonce stáhne z vysílání prvních dvou programů zápasy slovenské fotbalové Fortuna ligy, která je pro českého diváka neatraktivní.

Zdaleka největším překvapením je ale možnost zpřístupnění obou programů Digi TV i klientům služby O2TV. Je to vůbec poprvé, co se značka Digi sport objeví i v jiné platformě než je domovská Digi TV.

Zlom však nastává pro klienty kabelového operátora UPC a satelitní platformy freeSAT by UPC Direct. Ta jako jediná z dosavadních klíčových operátorů nebude mít k dispozici obsah z Premier league. Navíc, sportovní kanál Slovak sport 2, který má UPC ve své nabídce, touto ztrátou dost utrpí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .