Osvědčení o zrušení licence symbolicky završilo éru televize Metropol

metropol-studio-651

Pražská informační televize Metropol už nevlastní vysílací licenci. Regulační rada vzala na vědomí prohlášení provozovatele, společnosti MF TV, o ukončení vysílání k 30. červnu. Jde o formální tečku za existencí TV Metropol.

Pražskou televizi původně založil a financoval zesnulý podnikatel Luboš Měkota, jinak též vlastník plnoformátové televize Pětka, která působila na trhu jen několik měsíců. Sama televize Metropol vysílala ve své krátké historii až na dvou licencích. Poté, co ji převzal nový majitel, skupina Mladá fronta podnikatele Františka Savova, začala značka Metropol vysílat na základě nové licence, která je v českých podmínkách nárokovatelná.

Některé městské části ale neměly zájem se nadále finančně podílet na provozu této stanice a nový majitel tak po roce stál před rozhodnutím, zda provozovat televizi dál. Nakonec se společnost MF TV nečekaně rozhodla ukončit vysílání. Část týmu včetně šéfredaktora Přemka Svory přešla do nástupnické televize Praha, kterou založil podnikatel Leoš Pohl, jinak též vlastník regionálního multiplexu, v němž TV Praha vysílá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: