Televize Metropol měla původně mít vlastní multiplex, plány se měnily za pochodu

metropol-studio-651

Očekávaný konec pražské televize Metropol, kterou nahradí nová televize Praha, by nebyl před několika lety překvapením. Plány vedení televize se měnily za pochodu, Ještě před třemi lety měla mít tato stanice vlastní multiplex.

Původní majitel televize Metropol, zesnulý miliardář Luboš Měkota, měl společně se svou televizí provozovat v Praze i Regionální televizní síť, jejíž součástí byla právě TV Metropol. Vedle příjmů z reklamy by tak majitel stanice mohl mít i příjmy z provozu regionálního multiplexu. Plány se však změnily poté, co se vlastník Metropole rozhodl uvést na trh celoplošnou televizi Pětka. Regionální síť 4 se následně dostala do portfolia ostříleného televizního podnikatele Leoše Pohla, mimo jiné vlastníka filmové stanice CS Film, přidružených značek CS mini a Horror film nebo dokumentárního programu Kino Svět.

Právě Leoš Pohl a jeho Československá filmová společnost nyní připravují rozjezd nové stanice pro Prahu a okolí pod názvem TV Praha. Pražská televize tak bude přece jen produktem samotného operátora multiplexu, tak jak to bylo původně zamýšleno, jen s jiným vlastnickým pozadím a ve výrazně omezenější podobě. Regionální televize pod značkou TV Praha už v hlavním městě kdysi působila. Ještě před jedenácti lety ji provozovali vlastníci televize Prima.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .