Operátor služby Skylink prodloužil smlouvu na vysílání na satelitech Astra

Skupina M7 Group, která na českém a slovenském trhu provozuje satelitní službu Skylink, prodloužila smlouvu se společností SES Video ohledně využívání nejvýznamnější evropské orbitální pozice 19,2 st. východně.

Ilustrační foto - SES Video / Astra

Ilustrační foto – SES Video / Astra

Dle smlouvy bude M7 Group nadále využívat jeden celý transpondér na satelitu ASTRA, jehož prostřednictvím bude po další tři roky přenášet vysílání svých satelitních platforem do domácností v zemích Beneluxu a na německojazyčných trzích. Část programové nabídky mohou z pozice 19,2 st. východně přijímat i zákazníci platformy Skylink, která jinak využívá „sousední“ pozici 23,5 st. východně.

Prodloužení kontraktu na 19,2 st. východně nám umožňuje dál přinášet špičkový televizní příjem našim předplatitelům na několika západoevropských trzích. Těžíme také z okolnosti, že přes tuto pozici vysílá řada dalších významných evropských poskytovatelů televizního obsahu. Jako dlouhodobý zákazník operátora SES oceňujeme nejvyšší kvalitu i dostupnost přenosových služeb, které jsou nám poskytovány. Těšíme se tak na další roky úspěšné obchodní spolupráce,“ vysvětluje Bill Wijdeveld, Vice President Business Development ve společnosti M7 Group.

S potěšením vítáme, že můžeme skupině M7 dál poskytovat naši přenosovou infrastrukturu na pozici 19,2° východně a pomáhat tak partnerovi k dalšímu rozvoji v regionu Benelux a na německojazyčných trzích,“ říká Martin Ornass-Kubacki, Vice President Sales Central Eastern Europe pro SES Video.

Martin Ornass-Kubacki nedávno poskytl rozhovor serveru RadioTV.cz, kde vysvětluje přednosti satelitních řešení vůči jiným technologiím. Celý rozhovor přinášíme v článku IPTV nevnímám jako hrozbu pro satelit, říká viceprezident společnosti SES Video.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .