Jak získat satelitní kartu se slovenskými programy?

Vzájemná blokace českých a slovenských televizí na území druhého státu není žádnou novinkou. I přesto se čas od času objevují dotazy od diváků, kteří si na programy ze sousední země zvykli a chtějí je zpátky. Jak na to?

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Legální možnosti jsou omezené

Není mnoho možností, jak legálně přijímat slovenské televize na území ČR a české stanice na Slovensku. V případě kabelových operátorů jste omezeni dostupnou infrastrukturou a k slovenským programům se nedostanete. Nanejvýš můžete sledovat mezinárodní verze Markízy a JOJ určené pro český trh.

Situace v oblasti placené internetové televize a placené satelitní televize je mnohem příznivější. Technická omezení nejsou tak zásadní a můžete se dostat ke všem stanicím, které si přejete sledovat. S „legalizací“ vašeho příjmu vám ale musí pomoci prostředník s trvalým pobytem v dané zemi.

Pokud tedy máte zájem o plnohodnotné slovenské programy na českém území, jediný nezpochybnitelný způsob je přímo se domluvit se slovenským občanem, který může slovenskou satelitní nebo internetovou televizi napsat na své jméno. Pokud někoho takového znáte, můžete si díky němu zvolit prakticky kteroukoliv satelitní platformu působící na Slovensku.

Klíčové však je, abyste všechny příslušné smlouvy měli v pořádku. V tomto případě je především nutná osobní důvěra v prostředníka, který vám se zajištěním slovenských stanic pomůže. Takový člověk musí odvádět operátorovi veškeré nutné poplatky. Díky tomu můžete nabízené programy sledovat bez omezení.

DOPORUČENÝ ČLÁNEK: Satelitní příjem slovenských televizních stanic bez omezení

Zprostředkování zahraniční placené televize není bez rizika

Ptáte se, proč by to někdo vůbec dělal, když podobné zprostředkování přináší i riziko? Dobrá otázka, na kterou neexistuje uspokojivá odpověd. Může se vám stát, že váš prostředník od vás vyinkasuje peníze, ale objednané služby neuhradí nebo nedodá. Ano, to riziko tady skutečně je. I přesto se ale v posledních 15 letech našlo několik tisíc lidí, kteří si navzájem zprostředkovali příjem českých a slovenských stanic na území druhého státu.

Ještě v dobách satelitních platforem Czechlink a Slovak link bylo celkem běžné, že Čech zaregistroval satelitní kartu na své jméno a následně ji poskytl někomu na Slovensku. Na oplátku získal slovenskou kartu registrovanou na tamního občana. Tento „výměnný obchod“ se nyní postupně vrací, jelikož jde o jediný způsob jak lze legálně sledovat plnohodnotné verze českých a slovenských televizí i na území, kde nejsou oficiálně dostupné.

Někteří zahraniční operátoři placené satelitní televize mají i systém anonymních předplacených karet, které lze zakoupit v mezinárodních satelitních e-shopech. Tímto způsobem si můžete koupit například roční předplatné polské platformy nc+ nebo italské Sky Italia – aniž byste je museli na někoho tamního registrovat.

Čeští a slovenští operátoři zatím podobné předplacené možnosti nenabízí, pokud tedy nepočítáme kartu Skylink, která ale není anonymní. O předplacenou kartu bez nutnosti registrace na konkrétní jméno se kdysi pokoušel operátor UPC Direct/freeSAT. Nyní ale podobnou možnost nenabízí.

Pokud máte zájem o slovenské programy v ČR nebo české v SR, musíte zatím provést registraci satelitní karty nebo internetové služby na konkrétní osobu. A pokud se vám to podaří, měli byste pamatovat i na obchodní podmínky operátorů, kteří použití těchto karet mimo území domovského státu zakazují.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .