Olympijský turnaj vstoupil do rozhodující fáze. Čeští hokejisté ráno o postup do semifinále

Prvenství v základní skupině olympijského turnaje umožnilo českým hráčům dva dny volna, díky čemuž se mohou připravit na jeden z rozhodujících zápasů vyřazovací části. Postup do semifinále oddělí ty úspěšné od neúspěšných.

Ilustrační foto Shutterstock.com / Singulyarra

Ilustrační foto Shutterstock.com / Singulyarra

Pokud se podaří zvládnout čtvrtfinálový zápas, bude účast českých hokejistů v Pchjongčchangu hodnocena jako úspěch kdyby náš tým náhodou zůstal bez medaile. Prohra ve čtvrtfinále naopak přinese kritické komentáře nejen ze strany hokejových fanoušků ale i většiny novinářů.

Prozatím nám olympijský turnaj nabídl jedno obrovské překvapení – to když se ve kvalifikaci o postup do čtvrtfinále utkali dva týmy považované za outsidery – Norsko a Slovinsko. Mírně favorizovaní Slovinci zápas prohráli a Norové mohou snít svůj sen o postupu do semifinále, pokud zvládnou nejbližší zápas.

V podobné situaci jsou i čeští hokejisté, kteří prošli základní skupinou bez výraznějších problémů a zaslouženě postoupili přímo do čtvrtfinále. Nyní vyzvou tým USA složený převážně z mladších, méně zkušených hráčů. Absence hvězd z NHL může být v této konfrontaci rozhodujícím faktorem, který by mohl hrát ve prospěch našeho týmu.

Vzhledem k časovému posunu bude zápas k vidění pouze v ranních hodinách z úterý na středu. Čtvrtfinálové utkání začíná ve 4:10, přímým přenosem jej nabídne program ČT sport. Komentář obstarají Robert Záruba a David Pospíšil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .