Olympiáda odstartovala, ČT sport nabídne přes 200 hodin premiérového vysílání

Česká televize odstartovala své olympijské vysílání přímým přenosem slavnostního zahajovacího ceremoniálu. Pro následující, více než dva týdny, se tak stanice ČT sport promění na plně olympijský program.

Ilustrační foto Shutterstock.com / Sagase48

Ilustrační foto Shutterstock.com / Sagase48

ČT sport má k dispozici přes 200 hodin premiérového vysílání. S držitelem vysílacích práv, majitelem sportovních stanic Eurosport, se dohodla na možnosti vysílat obsah i v reprízách. Díky tomu nabídne na 370 hodin vysílání, přímých přenosů, záznamů, rozhovorů z místa konání, dění ze zákulisí sportovišť i z tuzemských olympijských festivalů.

I přesto, že nejsme majitelem kompletních vysílacích práv, jednali jsme do poslední chvíle o zisku co nejvyššího počtu vysílacích hodin. Zatímco původní dohoda nám umožňovala odvysílat pouhých sto hodin premiérového vysílání bez možnosti repríz, aktuálně můžeme divákům nabídnout přes dvě stě hodin premiér, a k tomu máme možnost opakování pořadů,“ komentuje výsledek předolympijského jednání výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Diváci tak budou u veškerého podstatného dění, a to čtyřiadvacet hodin denně prostřednictvím 110 přímých přenosů a mnoha hodin záznamů. Na programu ČT sport a na webu uvidí všech 13 disciplín, od biatlonu přes hokej až po snowboard, v nichž se budou rozdělovat medaile.

Olympijské vysílání zahájil v pátek 9. února ve 12 hodin přímý přenos slavnostního ceremoniálu. Následovat bude 17 dní plných sportu. S olympiádou se Česká televize rozloučí až v pondělí 26. února, kdy olympijské dění shrne poslední vydání pořadu Velký přehled.

Prioritně sledujeme českou stopu a úspěchy českých sportovců. To je pro nás naprostý základ. K tomu se budeme snažit odvysílat všechny medailové fáze jednotlivých soutěží. Chceme, aby byl divák ve vysílání programu ČT sport i České televize neustále informován o dění na olympiádě,“ vysvětluje autor projektu olympijského vysílání a komentátor hokeje Robert Záruba.

Česká televize bude mít svá komentátorská stanoviště celkem na devíti sportovištích, a k tomu navíc zvláštní pozice v mixzóně biatlonu a v hokejové aréně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .