Odstartovala nová podoba satelitní služby DIGI TV, nyní probíhá migrace klientů

K prvnímu říjnu 2015 byla spuštěna dlouho očekávaná Nová DIGI TV pod českým vlastníkem, společnosti LAMA ENERGY Group. Celkové investice do modernizace se odhadují až na 300 milionů korun.

Ilustrační foto - fotobanka Thinkstock

Ilustrační foto – fotobanka Thinkstock

Původní DIGI TV technologicky zaostávala

LAMA ENERGY koupila DIGI TV počátkem roku 2015, kdy se po dlouhých jednáních dohodla s dosavadním vlastníkem, rumunskou skupinou RCS&RDS. Převzala službu, která sice stále měla významný počet zákazníků, technologicky a šíří nabídky však už nestačila standardům trhu placené televize v ČR.

To by se nyní mělo zásadně změnit. Nová DIGI TV funguje na nové technologické platformě a s rozšířenou programovou nabídkou. Technicky ji provozuje skupina Slovak Telekom, která má v oblasti placené satelitní televize bohaté zkušenosti díky vlastním službám na Slovensku. Česká DIGI TV bude programově i marketingově nezávislá.

V programové nabídce zůstává i Premier league, minimálně do konce sezony

Základní balíček za 299 Kč obsahuje 73 programů včetně několika HD kanálů. Součástí nabídky jsou i přenosy zápasů anglické Premier League, kterou DIGI TV nabízí na satelitu pro české diváky exkluzivně. Vysílací práva vlastní zatím do konce probíhající fotbalové sezony. „Jsme přesvědčeni, že při srovnání programové nabídky a ceny s konkurencí máme nejvýhodnější nabídku na českém trhu placené televize, a to nejen pro sportovní fanoušky,“ uvádí Vladimír Rusnák, ředitel české DIGI TV.

Migrace současných zákazníků na novou platformu si vyžádá investice okolo 300 miliónů Kč, které spotřebují nový hardware, zejména nové set top boxy. Výměna bude pro klienty dostupná zdarma. DIGI TV plánuje přes 15 000 individuálních výměn set-top boxů měsíčně. Zároveň technik vymění LNB konvertor, provede kontrolu celého satelitního systému a nabídne případnou výměnu poškozených součástí včetně paraboly, konzoly či koaxiálního kabelu.

DIGI TV a Slovak Telekom avizují společný nákup sportovních přenosů

Návštěvu technika a tedy přechod na Novou DIGI TV či zcela novou instalaci služby Nová DIGI TV si lze vyžádat přes klientské centrum či oficiální webové stránky DIGI TV. Česká DIGI TV zároveň rozvíjí strategii úzké spolupráce se skupinou Slovak Telekom. Oba operátoři využívají částečně společnou technologickou platformu a spojují se při vyjednávání o nákupu sportovních přenosů, kde můžou vzhledem k velikosti česko-slovenského trhu dosáhnout výhodnějších podmínek.

Platforma Magio Sat spolupracuje i s českými satelitními operátory, foto: PR Slovak Telekom

Platforma Magio Sat spolupracuje i s českými satelitními operátory, foto: PR Slovak Telekom

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: