Slovak Telekom bude provozovat už třetí satelitní platformu, technicky zajistí i českou DIGI TV

Společnost Slovak Telekom, jež provozuje dvě satelitní platformy na pozici 0,8W bude pro českou společnost Digi Czech Republic zajišťovat technický provoz služby DIGI TV CZ. Ta po masivních investicích startuje k prvnímu říjnu.

satelit-651

Nová DIGI TV spolkne investice za 300 milionů

Nový majitel české části původně rumunské satelitní služby DIGI TV investuje do jejího rozvoje přibližně 300 milionů korun. Spolupráce se společností Slovak Telekom se týká akvizice, zpracování a vysílání televizního signálu na satelit a zabezpečení systému podmíněného přístupu. Slovak Telekom se kromě toho bude starat i o dodávky set-top boxů a jejich funkčnost.

Fakticky tedy půjde o kompletní technický provoz satelitní služby pro české diváky. Společnost Lama Energy, která českou DIGI TV vlastní, ji bude formálně provozovat svým jménem, zajistí marketing, programovou strategii a péči o klienty.

DIGI CZ bude mít plnou programovou a marketingovou nezávislost

Hledali jsme partnera, který by mohl splnit naše vysoké technické požadavky na moderní, spolehlivou a kvalitní satelitní televizi, kterou ocení naši zákazníci. Ve Slovak Telekom jsme takového partnera našli,“ uvedl Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti DIGI Czech Republic.

Pro DIGI CZ jsme připravili End-to-End technologické řešení, které umožňuje plně využívat pokročilé vlastnosti satelitní platformy Digi Slovakia a Slovak Telekomu, při zachovaní plné programové a marketingové nezávislosti,“ řekl generální ředitel Digi Slovakia Marcel Šatánek.

Platforma Magio Sat spolupracuje i s českými satelitními operátory, foto: PR Slovak Telekom

Platforma Magio Sat spolupracuje i s českými satelitními operátory, foto: PR Slovak Telekom

Slovak Telekom nehodlá českým službám přímo konkurovat

Obě společnosti nabízejí divákům své služby na pozici 0,8 st. západně, což jim umožňuje sdílet část nákladů i kapacity. Samotný Slovak Telekom provozuje svou hlavní satelitní službu pod značkou Magio SAT. Jeho druhou značkou je právě slovenská část DIGI TV, kterou získal od původního rumunského vlastníka.

Slovak Telekom je aktivní i v oblasti výroby programu. Prostřednictvím Digi TV provozuje sportovní kanály DIGI SPORT a podílel se i na provozu Slovak Sportu, jemuž přeprodával část svých vysílacích práv.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: