Nova spustila hybridní vysílání na programech Nova a Nova Cinema

Televize Nova ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi spustila HbbTV na televizních stanicích Nova a Nova Cinema ve standardním multiplexu DVB-T, který přijímá většina diváků.

Ukázka hybridní aplikace TV Nova v rámci satelitního vysílání. Aplikace v zemském vysílání se může lišit. Screenshot RadioTV

Ukázka hybridní aplikace TV Nova v rámci satelitního vysílání. Aplikace v zemském vysílání se může lišit. Screenshot RadioTV

Diváci, kteří přijímají stanice Novy v multiplexu 2, mají možnost využít hybridního vysílání. V aplikaci HbbTV najdou televizní program, domácí, sportovní i mezinárodní zpravodajství TV Nova, počasí a také ukázky ze svých oblíbených seriálů a další obsah.

Skupina TV Nova je v podílu na sledovanosti nejsilnější televizní skupinou v Česku. Je proto logické, že náš obsah chceme zpřístupnit co nejširší skupině diváků, a to i prostřednictvím HbbTV na terestrické platformě Českých Radiokomunikací,“ říká Josef Uher, technický ředitel TV Nova.

HbbTV dodává televiznímu vysílání další rozměr a umožňuje divákům využívat další interaktivní funkce televize. Sledování televizního obsahu se tak stává ještě zábavnější a komfortnější. Aktuálně využívá HbbTV více než 1,7 milionu diváků v Česku a jsme rádi, že se mezi ně přidají i diváci, kteří sledují TV Nova prostřednictvím platformy DVB-T,“ říká Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací.

Aplikace hybridní televize kombinuje vlastnosti televizního vysílání a širokopásmového internetu. Platforma HbbTV sjednocuje výrobce televizních přijímačů a vysílatele s cílem nabídnout divákům jednotné interaktivní služby. HbbTV bude kromě standardní sítě DVB-T dostupné i v přechodové síti DVB-T2.

Předpokladem na straně diváka je nutnost mít moderní televizní přijímač s podporou HbbTV, který musí být připojen k internetu. Pouze tak je možné zobrazit služby platformy HbbTV na své televizi.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .