Nova Sport prodloužila Evropskou ligu UEFA do roku 2021. Práva získala i ČT

AKTUALIZOVÁNO – Skupina Nova získala vysílací práva na druhou nejprestižnější evropskou klubovou soutěž ve fotbale í na následující licenční cyklus, tedy až do roku 2021. Rozdíl oproti předchozím letům je v tom, že právo první volby nyní drží Česká televize, která bude moci vysílat nejatraktivnější duel dle svého uvážení.

Zdroj: fotobanka Shutterstock.com

Zdroj: fotobanka Shutterstock.com

Česká televize s právem první volby, Nova vsadí na čtyři zápasy z každého kola

Nova nicméně vsadí na kvantitu kombinovanou s kvalitou. Na obrazovkách stanic Nova Sport budou k vidění minimálně čtyři přímé přenosy z každého hracího kola. Pokud se do skupinové fáze každý rok probojují alespoň dva české kluby – což je velmi pravděpodobné – budou moci vysílat zápasy českých fotbalových klubů obě televize současně.

V pokročilejších fázích soutěže, zejména od čtvrtfinále play-off, bude mít Česká televize širší možnosti výběru jednotlivých přenosů. Vzhledem k vysokému počtu účastníků i zápasu Evropské ligy UEFA by však ani pro Novu neměl být problém zvolit mnohé atraktivní zápasy.

Pro Novu Sport je Evropská liga klíčovou součástí programu

UEFA Evropská liga je jedním z pilířů našeho vysílání, a proto jsme rádi, že našim divákům budeme moci další tři roky nabízet prestižní fotbalové zápasy. Navíc s účastí českých klubů,“ říká vedoucí sportovního programu skupiny Nova Dušan Mendel.

Vysílání UEFA Evropské ligy je v České republice velmi populární, a to zejména díky pravidelné účasti domácích klubů, které se obvykle probojovávají až do vyřazovací části soutěže. V posledních třech sezonách slavily úspěchy v Evropské lize Viktoria Plzeň, Sparta Praha, Slovan Liberec nebo Slavia Praha.

Česká televize končí s Ligou mistrů

Česká televize ziskem první volby Evropské ligy UEFA může efektivně nahradit přenosy Ligy mistrů, které se od příštích sezon přesunou výhradně na placenou televizi. Tato nejprestižnější klubová soutěž se už dostala nad možnosti volně dostupných televizí. Televize veřejné služby v mnoha zemích ustoupily ekonomickým tlakům. Liga mistrů kromě ČT nebude ani na Slovenské televizi (RTVS) a nebude k vidění ani na německých volných programech.

Vysílací práva na Evropskou ligu přinesou divákům i televizím větší porci zápasů a ve většině případů i větší počet fotbalových klubů z různých evropských zemí. Evropská liga nabízí mnohem víc utkání s českým zastoupením než Liga mistrů. Z tohoto pohledu může být tato soutěž pro část fotbalových fanoušků v ČR atraktivnější.

Český fotbal by však měl mít minimálně v nejbližší sezoně jisté zastoupení jednoho týmu i ve skupinové fázi nejprestižnější Ligy mistrů. Tato soutěž patrně zůstane na obrazovkách placené televize O2 TV Sport. Prodloužení vysílacích práv zatím nebylo oficiálně oznámeno. Respektovaný novinář Luděk Mádl ale před Vánoci na Facebooku informoval, že O2 by měla přenosy vysílat i nadále. Není ale jasné, zda bude mít exkluzivní práva nebo se případně s někým podělí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .