Nova se dohodla s UPC, znovu zpřístupní své HD kanály i Novu sport

Abonenti kabelové společnosti UPC mají po půlroce znovu k dispozici sportovní kanál Nova sport i HD verze programů od Novy. A zákazníci freeSATu mohou znovu sledovat sportovní přenosy v nativním HD.

nova-sport-651-2

Abonenti UPC přišli o Novu sport začátkem roku

Jde o výsledek dohody, kterou obě strany dnes uzavřely po několikaměsíčním jednání. Nejdůležitějším prvkem dohody je vrácení kanálu Nova sport do nabídky největší kabelové společnosti. UPC byla paradoxně jedním z mála operátorů, kteří sportovní Novu nenabízeli.

Situace se vyhrotila poté, co UPC začátkem roku vyřadila Novu sport z nabídky z důvodu vypršení vzájemné smlouvy. Nova tehdy reagovala tak, že přestala dodávat HD verze svých kanálů pro abonenty UPC, jelikož to bylo předmětem stejné smlouvy.

Dohoda je výsledkem dlouhých jednání

Obě strany nakonec po několika měsících dospěly ke kompromisu, který potvrdily v dnešním prohlášení. “Těší nás, že jsme se dohodli s největším kabelovým operátorem v České republice na dlouhodobé spolupráci,“ uvedl Christoph Mainusch, jednatel a generální ředitel skupiny Nova.

Dlouhodobě se snažíme udržovat a zvyšovat hodnotu televizních balíčků pro naše zákazníky. Myslím, že především fanouškům kvalitního hokeje, fotbalu nebo MotoGP uděláme touto zprávou radost,“ dodal Frans Willem de Kloet, generální ředitel UPC.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: