Christoph Mainusch o vztahu Novy k UPC: Máme zájem se domluvit, i když to trvá delší dobu

Generální ředitel skupiny Nova a jeden ze dvou ředitelů CME Christoph Mainusch se v krátkém rozhovoru pro RadioTV.cz vyjádřil ohledně jednání Novy s kabelovým operátorem UPC. Kdy se vrátí Nova sport a HD programy skupiny Nova do nabídky UPC?

Generální ředitel TV Nova Christoph Mainusch na tiskové konferenci k 20. výročí televize Nova. Ilustrační foto: TV Nova

Generální ředitel TV Nova Christoph Mainusch na tiskové konferenci k 20. výročí televize Nova. Ilustrační foto: TV Nova

Nova sport zmizela z nabídky UPC začátkem dubna

Nova sport začátkem dubna byla vyřazena z nabídky největšího poskytovatele služeb kabelové televize, společnosti UPC Česká republika. Důvodem mělo být vypršení smlouvy. UPC vyřadila sportovní kanál Novy i přesto, že v obdobných situacích je zvykem ponechat dotčený program v nabídce, dokud ještě probíhají jednání o nové smlouvě.

Nova následně přerušila dodávku svých HD kanálů směrem k UPC, což znamená, že kabelová společnost přišla o možnost poskytovat svým divákům programy Novy v atraktivním vysokém rozlišení. Důvodem měl být fakt, že jak Nova sport, tak HD kanály byly řešeny ve stejné smlouvě, jejíž platnost vypršela.

Šéf Novy: Podmínky musí být výhodné pro obě strany

Od té doby obě strany spolu jednají o obnovení spolupráce. Jednání jsou delší vzhledem k tomu, že probíhají na nejvyšší úrovni, ovlivňují je tedy i časové možnosti manažerů. Generální ředitel skupiny Nova Christoph Mainusch přiblížil v krátkém rozhovoru pro RadioTV.cz svůj pohled na toto jednání s tím, že obě strany mají i nadále zájem se domluvit.

Chceme podepsat s UPC dobrou dohodu, i kdyby to znamenalo, že budeme jednat déle. Nemáme proč spěchat,“ uvedl šéf Novy. Trhové podmínky a potřeby provozovatelů na obou stranách se mění a tomu se musí přizpůsobit i dohoda obou stran. „Samozřejmě, máme zájem uzavřít s UPC nový kontrakt, ale nemůže to být na něčí úkor. Podmínky musí být výhodné pro obě strany,“ dodal šéf Novy a CME Christoph Mainusch s tím, že nelze v tuto chvíli jednoznačně určit, kdy by mohla být jednání uzavřena.

UPC s Novou se navzájem potřebují

UPC je pro Novu v otázce zařazení svých kanálů klíčový partner. Nova sport funguje na bázi placeného programu, jehož příjmy se odvíjí dle počtu domácností, které mají tento kanál k dispozici. Za každou domácnost totiž kabelová nebo satelitní společnost platí provozovateli fixní poplatek. Ze strany UPC je důležité odebírat od Novy i programy ve vysokém rozlišení, jelikož dostupnost populárních stanic v nativním HD je důležitou devízou nabídky každého kabelového operátora.

Sportovní sezona se prozatím rozjíždí, absence Novy sport v nabídce UPC tak pro většinu diváků nemusí být zas tak citelná. Nova navíc většinu nejatraktivnějších sportovních přenosů vysílá souběžně na svém mužském programu Fanda, který je dostupný celoplošně přes DVB-T. Svůj sportovní kanál navíc Nova distribuuje i prostřednictvím své vlastní placené videotéky Voyo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .