Nová satelitní služba Magnet TV ve zkušebním provozu

Český a slovenský trh opouští placená satelitní televize FLIX TV protože neoslovila dostatečný počet zákazníků, aby byla rentabilní. Do tvrdého konkurenčního prostředí ovšem vstupuje nový hráč MAGNET TV.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Nová služba byla na Slovensku představena v minulém týdnu. Web Parabola.cz píše, že platforma Magnet TV by měla oficiálně odstartovat 1.10.2018. Pro bližší informace má zákazník použít e-mailový kontakt. Na dotazy ale provozovatel služby doposud neodpověděl. Není tedy jasné, zda služba skutečně odstartuje v plánovaném termínu.

Vzhledem k velkosti a rozdělení slovenského trhu se předpokládá, že platforma MAGNET TV bude muset expandovat i na český trh, aby mohla oslovit dostatečný počet klientů. Expanzi do ČR nahrává i fakt, že odhadem až polovina českých domácností využívá anténní příjem. Satelitní a IPTV operátoři tak mají v ČR mnohem větší možnosti k získávání nových zákazníků pro své služby.

Na Slovensku využívá běžnou anténu pro hlavní příjem televize méně než 20 procent domácností. Trh placené televize je saturován a nový hráč může na trhu uspět pouze když přiláká klienty konkurenčních operátorů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .