Ofenziva DIGI TV: nové sportovní kanály, nabídka klientům FLIX TV a snaha o vrácení AMC

DOPLNĚNO O STANOVISKO AMC – Značka DIGI TV je v těchto dnech mimořádně mediálně aktivní. V posledních dvou dnech dostali novináři několik zajímavých informací. DIGI TV zařazuje 4 nové sportovní programy, oslovuje klienty končící FLIX TV a dává veřejnou výzvu skupině AMC.

Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

Zařazení sportovních kanálů DIGI SPORT 6-9 do nabídky internetové televize

o zařazení nových sportovních kanálů DIGI SPORT 6, 7, 8 a 9 do programové nabídky a poměrně zajímavý je i vývoj ohledně programů AMC, které DIGI TV začátkem září vyřadila ze své satelitní a IPTV televize.

V případě nových sportovních programů DIGI SPORT 6-9 jde o zařazení těchto programových pozic do internetové televize DIGI2GO. Zmíněné sportovní stanice budou aktivní pouze v době živých přenosů. DIGI TV na ně umístí přenosy různých soutěží a zápasů, které se hrají souběžně a není možné je dostatečně pokrýt na čtyřech základních programech DIGI Sport. Obdobný krok udělal i Slovak Telekom v rámci služby Magio GO, kde navíc zpřístupní i programy DIGI Sport 5 a DIGI Sport 10.

Z kapacitních důvodů ale nebudou tyto programy dostupné v satelitní televizi DIGI ani u slovenské služby MagioSAT. Klienti se k nim dostanou pouze on-line.

Veřejná výzva směrem k AMC Networks

Další zajímavou zprávou z díly DIGI TV je veřejná výzva směrem ke skupině AMC Networks, která provozuje programy Sport1, Sport2 a další. DIGI nabízí vrácení stanic do své nabídky za cenu, kterou si AMC sama určí.

Podrobně o tom píšeme na webu TVKOMPAS.cz v následujících textech:

AKTUALIZACE 19.9. – 10:47: AMC Networks na prohlášení skupiny DIGI TV zareagovala přímo na Facebooku. AMC tvrdí, že obě strany mají platnou smlouvu a že vyřazení stanic z nabídky tohoto operátora bylo porušením smlouvy. „Vyzýváme DIGI TV Czech Republic, aby plnila své závazky vůči svým předplatitelům a vůči nám a důrazně žádáme, aby vrátila stanice z portfolia AMC Networks do své nabídky bez jakýchkoliv dalších podmínek a nákladů pro své předplatitele.

Migrace klientů končícího operátora FLIX TV na službu DIGI TV

A další zprávou dne ze strany DIGI TV je oslovení klientů končícího satelitního operátora FLIX TV s neveřejnou nabídkou. Migrace klientů FLIX k jinému operátorovi proběhne bezplatně. Přesun zákazníků směrem k DIGI TV potvrdilo i marketingové oddělení FLIX TV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .