Nemůžete naladit nový kanál Kino Barrandov na satelitu? Možným řešením je kombinovaný příjem

Pokud přijímáte televizní vysílání přes satelit, zřejmě máte problém s naladěním nové stanice Kino Barrandov. I přesto, že nový kanál už týden vysílá, klienti satelitních služeb jej prozatím nemají k dispozici.

kino-barrandov-651

Kino Barrandov na satelitu nevysílá – chybí ve Skylinku, u platforem freeSAT i Digi TV

Původně se počítalo s tím, že nový kanál jako první zařadí platforma Skylink. Kino Barrandov se však prozatím ve výpisu programů této služby neobjevuje. Tento kanál není dostupný ani u konkurenčních služeb freeSAT nebo Digi TV. Zatímco Skylink má v rámci své služby dostatek volné kapacity na pozici 23,5 st. východně, tak na vzdálenější pozici 0,8 st. západně – kde působí mimo jiné freeSAT i Digi TV -je situace mnohem komplikovanější.

Právě zde se totiž všichni operátoři potýkají s nedostatkem kapacity a minimálně v prvních měsících vysílání barrandovského Kina nebudou moci nový kanál zařadit. Pokud by se tak stalo, muselo by to být na úkor jiného programu, který by byl z nabídky vyřazen.

Satelitní distribuce stojí peníze, operátoři mohou požadovat sdílení nákladů

Žádná z platforem ale neuvedla, že by v dohledné době hodlala vyřadit některou z existujících stanic. Mohlo by se tak stát jedině v případě, pokud by sama televize Barrandov byla ochotna hradit část nákladů za distribuci svého nového programu přes satelit. V takovém případě by operátoři satelitních služeb měli lepší motivaci zařadit nový kanál co nejrychleji. Získali by totiž divácky žádaný kanál a zároveň by díky sdílení nákladů se samotnou televizí ušetřili část peněz, které vynakládají na provoz.

Pokud tedy přijímáte televizi přes satelit a chybí vám vysílání televize Kino Barrandov, jedinou možností pro vás zůstává čekat, nebo dočasně připojit k televizi ještě druhý set top box určený pro příjem na běžnou anténu. Pokrytí kanálu Kino Barrandov v zemském vysílání DVB-T přesahuje 95 procent obyvatel. Kino Barrandov vysílá v multiplexu 3, kde jsou k dispozici i celoplošné kanály Prima love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, ČT :D, ČT art a televize Šlágr.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: