Německá placená televize se pokusila odstřihnout satelitní piráty

V úterý ráno provedl operátor satelitní placené televize Sky Deutschland změny ve svém systému zabezpečení vůči neautorizovanému příjmu. Cílem tohoto opatření má být zamezení nelegálního příjmu placeného obsahu a zablokování ilegální sítě se sdílením karet placené televize Sky Deutschland.

Ilustrační foto - fotobanka Thinkstock

Ilustrační foto – fotobanka Thinkstock

SKY Italia odstřihla piráty už v lednu

Informuje o tom web Parabola.cz, jenž cituje německý web Digital Fernsehen. Optimalizace kryptovacího systému prozatím nepřinesla definitivní stop satelitním pirátům. Podle informací z několika online diskusních fór je příjem možný tak jako doposud. Jediný rozdíl mohli pocítit diváci, kteří sledují programovou nabídku na nelicencovaných přijímačích.

Zda se Sky Deutschland v brzké době podaří zcela vymítit nelegální příjem svých programů, není zatím jasné. Mnohem úspěšnější je v tomto směru její italská sesterská platforma SKY Italia. Ta zamezila pirátskému příjmu začátkem letošního roku. Podařilo se ji úspěšně zablokovat většinu nelegálního sdílení svých karet a nelegální příjem přes satelit momentálně není možný.

Na druhou stranu si piráti dokázali poradit i bez satelitu. Díky takřka neomezeným možnostem internetu začali nabízet všechny programy této platformy ve formě placených online streamů. Právě tento způsob neautorizovaného sledování placené televize může v příštích letech zcela nahradit nelegální satelitní příjem.

Některé zahraniční služby nabízejí legální předplacené karty

V případě SKY Italia je ale mnohem jednodušší zaplatit si legální příjem s autorizovaným přijímačem z Itálie. Tato služba totiž nabízí divákům oficiální předplacené karty i s přijímačem bez písemné smlouvy. Předplacené karty nabízejí i někteří prodejci polské satelitní televize.

Tento způsob sledování placených programů ze zahraničí je mnohem pohodlnější a jistější. Divák má garantovaný príjem placených programů na předem stanovené období a nevystavuje se postihu za možný nelegální příjem.

Německá televize Sky Deutschland prozatím předplacené karty nenabízí. Legální předplatné si můžete opatřit pouze v případě, že máte v Německu zázemí.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. juko

      Děkuji :-) Nemám zapotřebí moralizovat, raději píšu o tom, jak si placenou televizi ze zahraničí objednat legálně.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .