Největší kabeloví operátoři ponechali v nabídce Slovak Sport TV navzdory ztrátě Premier league

Nečekaná změna ve věci fotbalových přenosů Premier league zatím nepřinesla výraznější změny v nabídkách operátorů. Největší poskytovatelé placené televize ponechali v nabídce programy Slovak Sport TV navzdory ztrátě přenosů anglického fotbalu.

slovak-sport-studio-premier-league-651

Digi TV nahradila, O2 TV zatím ponechala

Jediný operátor, který v této souvislosti vyřadil kanál Slovak Sport 2 z nabídky, je satelitní platforma Digi TV. Její rozhodnutí ale souvisí především s omezenou kapacitou programové nabídky, jelikož do nabídky zařadila své vlastní sportovní kanály, kde nabízí kromě jiného i fotbalovou Premier league.

S myšlenkou vyřadit Slovak Sport s nabídky se nicméně pohrávali manažeři IPTV platformy O2 TV. Marketingový ředitel segmentu domácností ve společnosti O2 David Duroň, který zodpovídá i za televizní službu, v nedávném rozhovoru pro RadioTV.cz uvedl, že po zařazení programů Digi Sport do nabídky nedává držení Slovak Sportu ekonomicky ani obsahem smysl. K možnému vyřazení tohoto programu se ale nevyjádřil, uvedl jen, že vše je otázkou ceny za obsah a poptávka našich zákazníků. Jinými slovy to znamená, že Slovak Sport v nabídce prozatím zůstává, nicméně dlouhodobé setrvání je otázkou dalších jednání.

Topfun zařadí i třetí Slovak Sport, UPC ponechává nabídku beze změn

Jinou cestou se vydala on-line videotéka Topfun, která svým abonentům poskytuje i placenou televizi přes internet. Manažer služby Jan Lakomý pro RadioTV.cz uvedl, že chystá zařadit i třetí kanál Slovak Sportu, který je nyní uvolněn i pro český trh. Topfun by se díky tomu stal jedinou platformou, která by nabídla kompletní trojici atraktivních sportovních kanálů ze Slovenska.

Největší kabelový operátor, společnost UPC Česká republika, prozatím změny v nabídce nechystá. Tiskový mluvčí Martin Pavlíček se k budoucnosti Slovak Sportu sice přímo nevyjádřil, nicméně první i druhý kanál této skupiny zůstává i nadále v nabídce. Kabelový operátor prozatím nabízí první dva programy ze skupiny SS, satelitní platforma freeSAT by UPC Direct má v nabídce pouze SS dvojku. V dohledné době se na tom nic nezmění.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. juko

      Díky za upozornění, doplnil jsem to. Pokud vím, UPC komunikovala pouze zařazení druhého kanálu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .