Nákup nových televizí pro DVB-T2? Ministerstvo spravedlnosti žádá upřesnit náklady

Nutnost koupit nový televizní přijímač nebo set top box se netýká pouze běžných diváků. Investicím do nové techniky se nevyhnou ani různé veřejné instituce – například školy, školky nebo Vězeňská služba. Ministerstvo spravedlnosti požaduje podrobnou specifikaci finančních dopadů na státní rozpočet.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Kolik bude stát přechod na platformu DVB-T2?

Přechod na novou generaci digitálního vysílání DVB-T2 upravuje tzv. Technický plán přechodu. V rámci připomínkového řízení se objevilo několik zásadních připomínek. Nejobšírněji se ozvala asociace ČASO zastupující vybrané satelitní operátory. Objevil se však i zajímavý podnět Ministerstva spravedlnosti, který vládnímu dokumentu vyčítá nedostatečnou specifikaci finančních dopadů.

V odůvodnění k Technickému plánu přechodu na DVB-T2 se uvádí, že „se nepředpokládá výrazný dopad navrhované právní úpravy na státní rozpočet a ostatní veřejné rozpočty“.

Ministerstvo spravedlnosti předpokládá výrazný dopad na veřejné rozpočty

S touto interpretací ovšem nesouhlasí Ministerstvo spravedlnosti, které vzneslo zásadní připomínku. Požaduje a specifikovat finanční dopady na státní rozpočet a ostatní veřejné rozpočty. Možné důsledky uvedlo na příkladu Vězeňské služby.

Jenom co se týče resortu Ministerstva spravedlnosti, náklady na pořízení set-top boxů do televizorů a úpravy televizních rozvodů pro Vězeňskou službu činí odhadem 6,3 milionu Kč,“ uvádí připomínka.

Ministerstva školství a zdravotnictví nemají k dokumentu připomínky

Je překvapivé, že se v podobném duchu nevyjádřila i některá další ministerstva. Nákup set top boxů nebo nových televizních přijímačů se zcela jistě dotkne i škol, školek, případně i mnoha zdravotnických zařízení.

Je ještě možné, že se některé připomínky objeví na veřejném portálu ODok/VeKLEP dodatečně. Své připomínky k Technickému plánu přechodu už zveřejnila i Česká asociace satelitních operátorů na svém webu CASO.tv, v aplikaci VeKLEP se ale tyto připomínky ještě neobjevily.

Připomínky, které k Technickému plánu přechodu zaslala asociace satelitních operátorů jsou poměrně rozsáhlé. Věnujeme se jim v samostatné analýze v článku Přechod na DVB-T2 je s mnoha připomínkami. Spory může vyvolat výše nákladů..

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .