Markíza skutečně zruší svůj Smíchov. A není to fór

fooor-651

Vedení slovenské skupiny Markíza, která vlastnicky spadá přímo pod Novu, rozhodlo o zastavení vysílání své čtvrté stanice Fooor. Diváci si ji budou moci naladit pouze do konce letošního roku. Ještě před dvěma týdny ale skupina tvrdila, že jen dochází k programovým změnám a že by nemělo dojít k úplnému zastavení projektu.

Úspory v rámci CME si tedy na Slovensku vyžádaly minimálně jednu oběť. O konci televize Fooor se spekulovalo několik týdnů, stanice vysílala pouze od února letošního roku. Markíza tak bude mít ve svém portfoliu pouze hlavní plnoformátový kanál, rodinnou televizi Doma a kanál DajTo pro muže. Přitom konkurenční skupina Joj provozuje o jednu stanici víc. Vedle hlavního kanálu Joj, mužského programu Plus, ženské televize Wau má v portfoliu i obdobu Šlágr TV.

Dvakrát víc programů než Markíza má i skupina Nova. Ta vedle hlavního programu provozuje filmový kanál Nova Cinema, mužský program Fanda, komediální Smíchov, archivní Telku, sportovní Nova sport a hudební MTV. Jako určitý bonus dává divákům k dispozici i internetovou zpravodajskou a archivní stanici Nova news. Podobný kanál pod názvem Markíza news provozovala i Markíza, nedávno ale i tento projekt v tichosti zastavila.

fooor-651

Slovenská obdoba televize Smíchov zřejmě skončí

Slovenská část operací CME, které spadají pod Novu, zřejmě přistoupí k zeštíhlení portfolia svých kanálů. Na odstřel je tamní obdoba televize Smíchov s názvem FOOOR. Naznačují to přesuny nejsledovanějších sitcomů na ostatní kanály.

Markíze patrně zlomilo vaz terestrické šíření, které původně její management odmítal. Z konkurenčních důvodů ale nakonec i tato skupina zařadila své programy do celoplošného DVB-T multiplexu. Nova zatím podobný problém řešit nemusí. Na základě dobrých vztahů s operátorem multiplexu 4 může své terestrické kanály šířit za výhodnějších podmínek než její slovenská dcera. Na Nově ale zřejmě zastaví svůj hudební kanál MTV, který by měl působit na trhu placené televize pouze do konce letošního roku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .