Markíza se nehodlá vzdát olympijského hokejového turnaje

markiza-651

Nový generální ředitel televize Markíza Matthias Settele potvrdil, že slovenská dcera Novy počítá s vysíláním hokejového olympijského turnaje. Markíza ale zřejmě hokejový turnaj pokryje mnohem úsporněji, než to původně plánovala Nova.

Informaci o ponechání olympijského projektu na obrazovce nejsledovanější slovenské fakticky potvrdil v rozhovoru pro slovenský list SME generální ředitel Markízy. Ten je ve funkci pouze měsíc, no už stihl podepsat prodloužení smlouvy na nákup akvizicí se studiem Warner Bros a zároveň prosadil zrušení „slovenského Smíchova“, tedy komediální stanice FOOOR. Markíza by měla díky tomu ušetřit několik milionů eur ročně.

Úspory ze zrušení televize Fooor chce Markíza investovat do programu

A jak hodlá tyto peníze využít nový šéf televize? Chtěl by je investovat především do programu zbývajících tří kanálů. Mimo jiné chce i díky těmto úsporám pokrýt hokejový turnaj ze Soči. „Nakoupili jsme nové filmy, budeme vysílat hokejová utkání Olympijských her, to vše něco stojí. Máme jen jeden balík peněz a musíme se rozhodnout, jak ty peníze podělíme,“ řekl Settele slovenskému deníku SME.

Jeho výrok sice s určitostí neznamená, že Markíza si práva k hokejovému turnaji ponechá, faktem ale je, že na Slovensku by obtížně hledala kupce. Veřejnoprávní RTVS má omezený rozpočet pro nákup sportovních práv, a je otázkou, zda by Markíza byla ochotna posunout lukrativní balík práv své konkurenci – televizi Joj. Z praktického hlediska je to spíš vyloučeno.

Ani televize Nova zatím oficiálně nepotvrdila, že se hodlá vzdát práv k hokejovému turnaji. Na rozdíl od Slovenska je ale na českém trhu minimálně jeden bonitní kupec, který by mohl projevit o hokejový turnaj zájem. Tím je Česká televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .