Slovenská obdoba televize Smíchov zřejmě skončí

fooor-651

Slovenská část operací CME, které spadají pod Novu, zřejmě přistoupí k zeštíhlení portfolia svých kanálů. Na odstřel je tamní obdoba televize Smíchov s názvem FOOOR. Naznačují to přesuny nejsledovanějších sitcomů na ostatní kanály Markízy.

Televizní kanál FOOOR přitom funguje pouze od února letošního roku a je slovenskou obdobou české televize Smíchov, kterou Nova spustila na podzim loňského roku. Program obou stanic je typové shodný – vedle oblíbených a několikrát reprízovaných sitcomů stanice uvádí i archivní zábavné pořady z dílny televize Markíza.

Nejpopulárnější sitcomy přejdou na další kanály Markízy

Informaci o možném konci stanice naznačují i programové změny. Oblíbené sitcomy Frasier, Přátelé nebo Big bang theory se přesouvají na dva zbylé monotematické kanály skupiny – tedy na rodinnou stanici Doma nebo kanál DajTo pro muže.

Podobně jako český Smíchov, i slovenský kanál FOOOR se potýká se slabým zájmem publika. Průměrný podíl na publiku dosahuje hodnoty přes jedno procento. Mediální skupina navíc musí platit nemalé poplatky operátorovi Towercom za šíření programu v celoplošném DVB-T multiplexu. Společnost Towercom má přitom prakticky monopol na celoplošné DVB-T vysílání na Slovensku, jelikož ovládá všechny relevantní multiplexy.

Drahé terestrické šíření není pro Markízu životně důležité

Markíza původně o terestrické šíření nejevila zájem. Své tematické stanice DajTo, Doma a FOOOR původně šířila výhradně v satelitních platformách a v nabídce kabelových operátorů. Nový generální ředitel Matthias Settele hodlá patrně šetřit náklady i v oblasti terestrického šíření. Mohl by ušetřit miliony eur ročně tím, že by tematické programy Markízy přesunul zpátky pouze do neterestrických platforem.

V takovém případě by ani nebylo nutné zavírat televizi FOOOR. Šéf Markízy však hodlá posílit ostatní kanály skupiny a některé populární seriály se mu z komediálního kanálu mohou celkem hodit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .