Maďarská televize spustila sportovní kanál M4 Sport, můžete jej legálně sledovat i v ČR

Maďarská veřejnoprávní televize MTVA spustila už svůj čtvrtý kanál M4 Sport tentokrát zaměřený čistě na sport. Příjemným překvapením je dostupnost i pro české diváky i volné vysílání přes satelit pro celou Evropu.

televize-fotbal-grafika

Maďarská televize myslí i na diváky v zahraničí

Na rozdíl od obdobného českého programu ČT sport, který svůj signál kóduje a legálně zpřístupňuje pouze českým rezidentům, v případě M4 Sport je příjem volný v rámci celé Evropy. Upozornil na to web Parabola.cz. Zcela legálně tedy můžete sledovat zápasy nejvyšší maďarské fotbalové soutěže a mnoho jiných disciplin i bez satelitní karty.

Maďarská televize totiž všechny své kanály vysílá ve dvou mutacích. Diváci v Maďarsku mohou sledovat veškeré vysílání díky přístupovým kartám, mimo to však vysílají ještě „virtuální programové pozice“, kde je šířen totožný obsah, ale v režimu free-to-air, tedy volné dostupnosti na všech přijímačích.

Programová pozice pro Evropu, v SD i HD

V případě M4 Sport nese tato programová pozice označení M4 Sport (Europa). Pokud se ve vysílání objeví pořad, pro který maďarská televize nevlastní celoevropská vysílací práva, je tento pořad nahrazen textovou informací. V případě vlastních pořadů a sportovních přenosů z domácích soutěží je předpoklad, že je bude maďarská televize vysílat volně. To se týká fotbalové soutěže a dalších místních sportovních akcí na území Maďarska.

Volné vysílání je však dostupné pouze na orbitální pozici 9 st. východně a pouze v HD verzi na kmitočtu 11,958 GHz, polarizace vertikální. Na pozici 0,8 západně, kterou přijímají klienti Digi TV a freeSAT je signál kódovaný. Klienti freeSATu s vlastním přijímačem ale mohou sledovat i toto vysílání, jelikož maďarské programy jsou standardně dostupné i na kartách českých a slovenských diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .